Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE M, gr. A: Zwycięstwo Duńczyków, Belgowie triumfują w Wiedniu

LE M, gr. A: Zwycięstwo Duńczyków, Belgowie triumfują w Wiedniu

fot. CEV

Siatkarze Danii odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji LE. W trzecim dniu turnieju gr. A w Wiedniu pokonali gospodarzy 3:0. W ostatnim meczu pierwszego turnieju Belgowie pokonali 3:0 Słowaków, okazując się najlepszą drużyną turnieju w Wiedniu.

Dość niespodziewanie od początku meczu inicjatywę przejęli Duńczycy. Ich skuteczna gra w ataku oraz dobra dyspozycja w bloku sprawiły, że Austriacy musieli gonić przeciwników (12:14). Wprawdzie podopieczni trenera Warma dobrze spisywali się w zagrywce, mieli też dobre przyjęcie, które przekroczyło 70%, to jednak nie przełożyło się ono na udane ataki. Ich skuteczność w tym elemencie wyniosła zaledwie 32%, przez co gospodarze nie potrafili nawiązać walki z zawodnikami Sturma. Stać było ich jedynie na doprowadzenie do stanu 16:17. Końcówka zdecydowanie należała do gości. Ostatecznie Austriacy polegli w premierowej partii 16:21.

W drugiej odsłonie Skandynawowie poszli za ciosem. Już na jej początku odskoczyli od przeciwników na kilka oczek (7:3). Mimo nie najlepszego przyjęcia ryzykowali w ataku, a to im się opłacało. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszych dwóch setach popełnili zaledwie osiem błędów własnych, przy aż czternastu rywali. Ponadto przyjezdni skutecznie rozrzucali blok gospodarzy, bowiem tylko dwa razy Austriacy zatrzymali uderzenia Skandynawów. Przez chwilę podopieczni trenera Warma mieli jeszcze nadzieję na odwrócenie losów tej części pojedynku (16:17), ale po raz kolejny nie wytrzymali ciśnienia w końcówce. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się sukcesem Duńczyków 21:17.

W trzeciej odsłonie przebudzili się gospodarze, którzy od jej początku przejęli inicjatywę na boisku (4:1). Później utrzymywali niewielką przewagę nad podopiecznymi trenera Sturma. Skandynawowie zaczęli popełniać więcej błędów, zaś Austriacy pokazali się z lepszej strony zarówno w ataku, jak i w zagrywce. Jednak z biegiem czasu gra się wyrównała, a wynik ciągle oscylował wokół remisu. W końcówce żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od przeciwnika na znaczną ilość punktów. Lecz ostatnie słowo należało do Duńczyków, którzy zwyciężyli 32:30 i tym samym odnieśli pierwszy triumf w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej.Austria – Dania 0:3
(16:21, 17:21, 30:32)

Składy zespołów:
Austria: Schneider (5), Wohlfahrtstatter (9), Binder, Ichovski (5), Zass (18), Berger (7), Kroiss (libero) oraz Ringseis, Guttmann (4), Thaller i Blagojevic
Dania: Knudsen (10), Bitsch, Sorensen (10), Thomsen (8), Jacobsen (9), Ditlevsen (12), Mikelsons (libero) oraz Bonnesen i Christiansen (2)


Początek spotkania był wyrównany, ale stosunkowo szybko uwidoczniła się przewaga Belgów (5:3). Chwilę później podopieczni trenera Chrtianskyego tracili już do rywali cztery oczka (4:8). Z każdą kolejną akcją prowadzenie Belgów stawało się coraz większe, a Słowacy zupełnie nie potrafili odnaleźć się na boisku (7:12). Po przerwie technicznej Słowacy niemal zupełnie stanęli, a grający na luzie zawodnicy trenera Bayensa pewnie zmierzali do triumfu. Ostatecznie w premierowej odsłonie rozgromili rywali 21:12. Kluczem do ich sukcesu była skuteczna gra w przyjęciu oraz ataku, a także duża liczba błędów ich rywali.

W drugiej partii Belgowie nie zamierzali zwalniać tempa. Już na jej początku objęli prowadzenie 5:3. Z biegiem czasu wydawało się, że Słowacy zdołają odrobić straty, ale to jednak ich przeciwnicy odskoczyli na trzy oczka (11:8). W drugiej fazie tej części spotkania po raz kolejny uwidoczniła się dominacja Belgów (17:12). W końcówce punkty zdobywali już tylko podopieczni trenera Bayensa, co zaowocowało ich wygraną 21:12.

Początek trzeciego seta był zacięty, ale tylko do stanu 4:4. Od tego momentu ponownie na prowadzenie zaczęli wysuwać się Belgowie (6:4). Chwilę później zawodnicy trenera Chrtianskyego tracili już trzy punkty do przeciwników (6:9). W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie, a Belgowie kontrolowali boiskowe wydarzenia (14:10). Chwilę później prowadzili już 17:14 i wydawało się, że pewnie zmierzają do końcowego sukcesu. Lecz w końcówce do walki zerwali się nasi południowi sąsiedzi. Ich ambitna gra sprawiła, że na świetlnej tablicy pojawił się remis (20:20). Jednak więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowali Belgowie, a ich skuteczny blok spowodował, że to oni ostatecznie triumfowali 3:0.

Słowacja – Belgia 0:3
(12:21, 12:21, 20:22)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A Ligi Europejskiej mężczyzn

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved