Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Jarosz: Zależało mi na powrocie do Polski

Jakub Jarosz: Zależało mi na powrocie do Polski

fot. Lotos Trefl Gdańsk

Nowym zawodnikiem ekipy znad morza w sezonie 2013/2014 będzie atakujący Jakub Jarosz, który podpisał roczny kontrakt z Treflem Gdańsk. Grający na pozycji atakującego zawodnik ostatnie dwa sezony spędził we włoskim klubie Andreoli Latina.

Głównym powodem zmiany klubu są narodziny dziecka. – Będę w sierpniu ojcem i jest dla mnie kluczową kwestią, aby być na miejscu, żeby być na stałe z rodziną i przynajmniej przez najbliższy rok nie jeździć po Europie – powiedział zawodnik. Niemniej ważnym bodźcem w reprezentowaniu Trefla była osoba nowego szkoleniowca. – Radosława Panasa znam, wiem, czego mogę się po szkoleniowcu spodziewać. Jest dobrym fachowcem, spodziewam się, że będzie się nam dobrze wspólnie pracowało na treningach – stwierdził Jarosz. Istotny wpływ na decyzję miał także Grzegorz Łomacz. Przyjaźnimy się również poza boiskiem i to właśnie Grzesiek opowiadał mi wiele dobrego o klubie. Razem uznaliśmy, że fajnie będzie razem pograć – dodał nowy zawodnik Trefla.

Trefl Gdańsk zamierza grać o wyższe miejsca niż w poprzednich sezonach. – Najważniejsze, żeby cele były dobierane na miarę możliwości drużyny. To jest klub, gdzie plany są realne i nastawione na rzeczywisty potencjał. Niezwykle trudno jest zbudować zespół, który od razu zacznie zdobywać medale. Chcę grać tam, gdzie cele są możliwe do zrealizowania – podsumował plany drużyny Jakub Jarosz.

W Ergo Arenie reprezentacja Polski zagra z Argentyną w Lidze Światowej, a sam zawodnik nie ukrywa, że bardzo chciałby zagrać w tym spotkaniu. – Wierzę, że zagram z Argentyną w Ergo Arenie. Jestem na zgrupowaniu i cały czas trenuję, staram się szlifować swoje umiejętności, pokazywać trenerowi, że jestem w pełnej gotowości i dyspozycji dla zespołu. Czekam i jeżeli trener stwierdzi, że pasuję do dwunastki, ja będę się z tego cieszył i z pewnością będę przygotowany w stu procentach – zakończył zawodnik.cały wywiad w Gazecie Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved