Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Grupowi rywale Polaków sparowali

Grupowi rywale Polaków sparowali

fot. archiwum

W ten weekend reprezentacja Polski ma wolne w walce o obronę tytułu w Lidze Światowej. Jednak grupowi rywale biało-czerwonych nie odpoczywają. Reprezentacja Bułgarii dwukrotnie zmierzyła się z Macedonią.

W ramach rozgrywek grupy C, w ten weekend Polacy i Bułgarzy pauzują. Reprezentacja Bułgarii wykorzystała jednak ten czas na sparing z Macedonią. – Z propozycją rozegrania sparingu zwrócili się do nas Macedończycy, a ja z chęcią się zgodziłem – przyznał szkoleniowiec Bułgarów, Camillo Placi.Zgodziłem z radością, ponieważ wprowadzamy w tym sezonie kilku nowych graczy do kadry. Zależy mi na tym, żeby zdobywali doświadczenie na poziomie międzynarodowym. Dodatkowo chciałem przetestować kilka nowych rozwiązań – dodał. Po artroskopii kolana do gry powrócił libero, Teodor Salparow, który pokazał, że jest już gotowy do gry. W pierwszym spotkaniu Bułgarzy nie mieli problemów z pokonaniem rywali, zwyciężając 3:1. W drugim spotkaniu rezerwy pierwszej drużyny uległy Macedonii 2:3.

Siatkarze Bułgarii w ubiegły weekend dwukrotnie pokonali reprezentację Francji, a w następnej kolejce zmierzą się z reprezentacją Argentyny. Szkoleniowiec kadry Bułgarii nie chciał jednak zdradzić kto znajdzie się w kadrze na mecze z Argentyną. Placi przyznał jednak, że pewne zmiany w porównaniu ze spotkaniami z Francją są możliwe.

Trener odniósł się także do krążących w środowisku opinii, jakoby Argentyńczycy, pewni awansu do turnieju finałowego, na mecze w Europie mieli przysłać skład rezerwowy. – Nie wiem co zrobią Argentyńczycy, ale wiem co ja bym zrobił, gdyby to moja drużyna była gospodarzem turnieju finałowego. To, że ma się pewny awans, nie oznacza, że należy dać odpocząć zawodnikom. Kiedy nadejdą finały, drużyna musi być przygotowana do gry – powiedział, jednocześnie przyznając, że bez względu na to, kto przyjedzie do Bułgarii, reprezentacja Argentyny będzie bardzo trudnym rywalem.Bułgaria – Macedonia 3:1
(25:22, 25:18, 24:26, 25:21)

Bułgaria – Macedonia 2:3
(25:22, 19:25, 23:25, 25:20, 12:15)

Bułgaria: Stanew (1), Miluszew (12), Bratoew W. (19), Gradinarow (6), Apostołow (11), Gierogijew (9), Salparow (libero) oraz Sieganow (3), Wlczew (11), Penczew B. (8) i Penczew R. (9).

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved