Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Duże zmiany w Ślepsku Suwałki

Duże zmiany w Ślepsku Suwałki

fot. archiwum

Działacze z Suwałk szykują duże zmiany w ekipie z Podlasia. Umowy trenerskiej z klubem nie przedłużył Tomasz Wasilkowski, a jego miejsce zajął Piotr Poskrobko. W składzie drużyny dojdzie do roszad kadrowych.

– Piotr Poskrobko przebywa teraz w Norwegii, ale zaraz po jego powrocie, w środę lub czwartek, spotkamy się w Augustowie – mówi prezes Ślepska Suwałki, Michał Wiszniewski. Znamy się od lat, dlatego jestem pewny, że jeśli osiągnęliśmy już porozumienie, to kwestia podpisania kontraktu nie będzie problemem. Chcemy też od razu porozmawiać z trenerem o wspólnej wizji na nadchodzący sezon, a co za tym idzie także o przyszłości siatkarzy z obecnej kadry i o nowych zawodnikach – dodał sternik Ślepska.

W składzie drużyny z Suwałk szykują się duże zmiany – Zawodnicy już się niecierpliwią, więc jak najszybciej chcielibyśmy jednym przedłużyć kontrakty, a innym podziękować i pozwolić szukać nowych klubów – tłumaczy Michał Wiszniewski. – Mimo drobnych perturbacji finansowych napłynęła do nas rekordowa liczba ofert, ponad dwadzieścia, od zawodników poszukujących zatrudnienia. Nie chcemy rewolucji, ale jeśli będziemy mieli do wyboru nowego gracza o podobnych lub wyższych umiejętnościach, a do tego proponującego kontrakt na korzystnych dla nas warunkach, to nie będę się kierował względami uczuciowymi. Podejrzewam, że będą minimum cztery zmiany w składzie, a jeżeli napłyną atrakcyjne oferty, to nawet 6-7. Nie wiadomo natomiast kto zostanie asystentem pierwszego szkoleniowca. – Mateusz Mielnik ma ofertę z innego klubu, w której parę punktów jest mu na rękę, i waha się. Mam nadzieję, że jednak zdecyduje się na Suwałki. Chcielibyśmy związać się z nim nie na rok, lecz na dłużej. Nie widzę na razie innego kandydata. Gdyby Mateusz jednak odszedł, trudno byłoby znaleźć osobę, której bym tak zawierzył i byłbym tak pewny w roli drugiego trenera – podsumował dotychczasowe negocjacje z asystentem Michał Wiszniewski.

Po spotkaniu z władzami PZPS-u ustalono, że rozgrywki będą bardziej atrakcyjne dla kibiców, którzy będą mogli oglądać transmisje w internecie, zostały też omówione kwestie pozyskania sponsora tytularnego. – Jeśli internetowe transmisje, a był to także mój pomysł, zostaną wprowadzone w życie, to będzie to krok milowy w pierwszoligowych rozgrywkach – uważa prezes Wiszniewski. Kibice mogliby oglądać swój zespół na żywo, a kluby skorzystałyby pod względem marketingowym i medialnym. Jestem zdeklarowanym zwolennikiem tej idei – zakończył prezes.Cały artykuł w Gazecie Wyborczej

 

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved