Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Wilk: Nauczyłam się cierpliwości i pokory

Dorota Wilk: Nauczyłam się cierpliwości i pokory

fot. archiwum

Dorota Wilk po bardzo udanych dwóch „złotych" sezonach spędzonych w Sopocie przenosi się do Bielska-Białej. W zespole z Podbeskidzia reprezentantka Polski zastąpi Joannę Wołosz, która zdecydowała się na ofertę włoskiego klubu.

W ekipie mistrzyń Polski pochodząca z Mielca siatkarka nie miała zbyt wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Trener Adam Grabowski najczęściej stawiał na bardziej doświadczoną Izabelę Bełcik. Z drugiej strony w ciągu dwóch lat zawodniczka zdobyła najważniejsze trofeum sportowe dla siatkarki w Polsce. – Na pewno będę ten czas wspominać bardzo miło… Jak wiadomo, dość mało grałam, ale to mnie nauczyło cierpliwości i troszkę pokory – przyznała Dorota Wilk. W tym roku finałowa rozgrywka pomiędzy zespołami z Dąbrowy i Sopotu była nadzwyczaj wyrównana. Zawodniczki z Dąbrowy Górniczej miały nawet w górze kilka piłek mistrzowskich, a mimo to nie zdołały zdobyć złotych medali. Rozgrywająca sopocianek także nie mogła być pewna końcowego sukcesu. – Fakt, momentami wątpiłam, ale miałam nadzieję do samego końca, że mistrzostwo będzie nasze. Jak wiadomo, nadzieja umiera ostatnia – stwierdziła siatkarka.

Dorota Wilk w swoim rodzinnym mieście i klubie, Stali Mielec, z pewnością miała więcej okazji do gry w pierwszej szóstce. Bardzo prawdopodobne jest, że teraz zawodniczka ponownie znajdzie się w podstawowym składzie. – Jeżeli jest możliwość grania w jak największym wymiarze, to tylko się cieszyć – mówiła nowa siatkarka drużyny BKS-u Aluprof Bielsko Biała. Cele Doroty Wilk na najbliższy rok nie mogą być inne niż powtórka wyniku z ubiegłego sezonu. – Zająć jak najwyższe miejsce w lidze i grać przy tym jak najwięcej – dodała zawodniczka.

W pierwszej lidze decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek podjęły władze Jedynki Aleksandrów Łódzki. To właśnie w tej drużynie grała siostra Doroty Wilk, przyjmująca Agata Babicz. Nie jest to miła sytuacja i byłam wręcz zaskoczona tą informacją. Niestety, taką decyzję podjął zarząd i trzeba ją uszanować. Szkoda, że kolejny klub z I ligi się wycofał – podsumowała wspomniane wydarzenia siatkarka. Dorota Wilk znalazła się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski. Wśród rozgrywających obytych z grą z orłem na piersi powołanie otrzymały m.in. Izabela Bełcik czy Milena Radecka. Nie zabrakło jednak nowej, świeżej krwi, którą z pewnością reprezentować będzie 18-letnia rozgrywająca, Natalia Gajewska.Fajnie że trener Makowski daję szansę młodym zawodniczkom pokazania się w kadrze – powiedziała kadrowiczka.Po przegranym olimpijskim awansie i słabszej postawie w ostatnich latach żeńska reprezentacja Polski zajmuje 15., odległe miejsce w rankingu FIVB. – Mam nadzieję, że żeńska polska siatkówka będzie się pięła w górę. Trzymam za to mocno kciuki – optymistycznie zakończyła Dorota Wilk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved