Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > 10 czy 12 zespołów w PlusLidze? Decyzja we wtorek

10 czy 12 zespołów w PlusLidze? Decyzja we wtorek

fot. archiwum

Dwanaście zamiast dziesięciu zespołów powalczy w przyszłym sezonie w PlusLidze? We wtorek okaże się, czy Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała dołączą do grona ekstraklasowych drużyn. Szanse na to są podobno bardzo duże.

Odkąd powstała Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej w Polsce, w rozgrywkach ekstraklasy zawsze grało dziesięć drużyn. Dwa sezony temu ligę zamknięto, a to oznacza, że nie było do niej awansów i nikt też z niej nie spadł. By dostać się do elity, trzeba nie tylko wyniku sportowego, ale spełnienia też całej masy wymogów, od budżetu, przez infrastrukturę, po odpowiedni poziom zespołu. I już w połowie sezonu kluby z I ligi muszą zgłosić swój akces do PlusLigi.

W tym roku na polu bitwy do tego momentu zostały dwa ośrodki siatkarskie, w Bielsku-Białej i Radomiu. Oba są podobno bardzo blisko przekonania do siebie władz PLPS. A o tym, czy PlusLiga się powiększy, czy nie, zadecyduje we wtorek w Olsztynie Rada Nadzorcza PLPS. – Ja będę za rozszerzeniem ligi, jeśli chodzi o zespół z Radomia. Byłem tam, by zobaczyć, jak klub jest przygotowany do ligi. W Bielsku była inna delegacja i zobaczymy, co tam się dzieje, ale z tego co słyszałem, to też są pozytywne sygnały – mówi Marek Karbarz, były znakomity siatkarz Resovii, były wiceprezes Asseco Resovii, sekretarz Rady Nadzorczej PLPS.

Jeśli chodzi o zespół z Radomia, to problemem może być jedynie brak odpowiedniej hali, w której… Jadar Radom występował już w lidze. – Wtedy były jeszcze inne standardy. Ale mam nadzieję, że to nie będzie przeszkodą. Tam naprawdę wygląda wszystko bardzo fajnie i szkoda by było, żeby taki ośrodek nie wszedł do ligi – stwierdza Karbarz. Rada Nadzorcza zajmie się nie tylko dwoma nowymi klubami, ale także AZS-em Olsztyn, który dwa poprzednie sezony zakończył na ostatnim miejscu. Ruchy tego klubu pokazują jednak, że o byt w PlusLidze mogą być raczej spokojni.Jeśli PlusLiga się powiększy, zmieni się też system rozgrywek. W rundzie zasadniczej odbędzie się nie 18, a 22 kolejki. Po nich ruszą play-off i play-out. Rywalizacja o mistrzostwo Polski się nie zmieni, nadal będą ćwierćfinały, w których zagra osiem najlepszych drużyn, później półfinały i mecze o medale. Cztery ostatnie zespoły utworzą natomiast pary, w których zagrają o miejsce 9-10 i 11-12, do dwóch zwycięstw.

Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved