Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rewolucja w składzie MKS-u Będzin, pozostało tylko 2 zawodników

Rewolucja w składzie MKS-u Będzin, pozostało tylko 2 zawodników

fot. archiwum

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje, że MKS Banimex Będzin w przyszłym sezonie poprowadzi duet trenerski Damian Dacewicz/Andrzej Stelmach. W zespole dojdzie do rewolucji kadrowej, bowiem pozostało w nim tylko 2 zawodników z zeszłego sezonu.

W minionym sezonie MKS Banimex Będzin rywalizację w I lidze zakończył już na pierwszej rundzie play-off. Był to wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań działaczy zespołu znad Czarnej Przemszy. Dlatego też po zakończeniu rozgrywek nie przedłużono współpracy z Rafałem Legieniem. Jego miejsce na ławce trenerskiej zajął Damian Dacewicz. Z kolei jego asystentem został Andrzej Stelmach, który jednocześnie będzie pełnił funkcję drugiego rozgrywającego.

Ze składu, który bronił barw MKS-u w poprzednim sezonie, pozostali jedynie dwaj przyjmujący – Tomasz Tomczyk i Grzegorz Wójtowicz. Ponadto na tej pozycji w będzińskiej ekipie zagrają: Michał Żuk (wcześniej Cuprum Lubin) oraz Maciej Wołosz (ostatnio BBTS Bielsko-Biała). Na ataku zaprezentuje się dotychczasowa podstawowa armata Energi Pekpolu Ostrołęka – Jan Król. Nowym libero zagłębiowskiego zespołu będzie Marcin Mierzejewski, który w minionych rozgrywkach był jedną z kluczowych postaci Kęczanina Kęty. O miejsce w pierwszej szóstce na środku siatki powalczą: Adrian Hunek (AZS Częstochowa), Sebastian Warda (Effector Kielce) oraz Mariusz Gaca (BBTS Bielsko-Biała).

W drużynie brakuje jeszcze środkowego, atakującego, a także rozgrywającego. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że blisko gry w MKS-ie jest Jakub Oczko. Doświadczony rozgrywający grał ostatnio w Cuprum Lubin.Rewolucja po części była spowodowana ostatnio osiągniętymi wynikami. Poza tym wybraliśmy nowych trenerów, którym daliśmy wolną rękę do tego, aby kompletowali skład. Podjęli takie, a nie inne decyzje. Zaufaliśmy im w pełni i oczekujemy, że z takim składem i sztabem szkoleniowym osiągniemy dobre wyniki – powiedziała wiceprezes zarządu do spraw organizacyjno-finansowych, Izabela Gil.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved