Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kto wygra bitwę o Grzegorza Boćka?

Kto wygra bitwę o Grzegorza Boćka?

fot. Cezary Makarewicz

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zainteresowana jest pozyskaniem Grzegorza Boćka, który w minionym sezonie bronił AZS-u Częstochowa. Zawodnikowi ten pomysł się spodobał, jednak w klubie spod Jasnej Góry twierdzą, że Bociek nie ma prawa do zmiany drużyny.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. W poprzednich sezonach media oraz kibice byli świadkami walki o Bartosza Kurka, który chciał zmienić ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle na Skrę Bełchatów oraz Michała Kubiaka, który przechodził z Politechniki Warszawskiej do Jastrzębskiego Węgla.

Działacze z Kędzierzyna poszukują atakującego, choć mają ważne kontrakty z Antoninem Rouzierem i Dominikiem Witczakiem. Nie jest jednak tajemnicą, że z Francuzem chcą się pożegnać, bo byli zawiedzeni jego postawą w poprzednim sezonie. Sęk w tym, że Rouzier nigdzie nie zamierza się wyprowadzać. Nie wiadomo jak wicemistrz Polski rozwiążę tę patową sytuację, wiadomo natomiast, że prowadzi zaawansowane rozmowy z Grzegorzem Boćkiem. – Jesteśmy bardzo zainteresowani tym zawodnikiem i mam nadzieję, że do nas trafi – przyznaje prezes ZAKSY Sabina Nowosielska.

22-letni atakujący w poprzednim sezonie pokazał się z dobrej strony w barwach AZS-u Częstochowa i teraz chciałby grać w lepszym klubie. Akademicy utrzymują jednak, że Bociek ma ważny kontrakt jeszcze na kolejny sezon i nie zamierzają rozstawać się z atakującym. Chyba że ZAKSA zapłaci im odstępne za rozwiązanie umowy. Padła nawet konkretna kwota. Bociek utrzymuje, że jest wolnym zawodnikiem i do siedziby częstochowskiego klubu przyniósł rezygnację z występów w barwach AZS-u.Co na to jego pracodawcy? – Jeśli Bociek podpisze kontrakt z innym klubem, zostanie zawieszony i nigdzie nie będzie grał – mówi prezes AZS-u Konrad Pakosz. Dyrektor sportowy ekipy spod Jasnej Góry Ryszard Bosek dodaje: – Dla nas dane słowo jest ważniejsze niż podpisy, pod warunkiem że ktoś ma honor. Boćka jeszcze niedawno nikt nie znał, a teraz chłopak podnosi głowę i zachowuje się bardzo nieelegancko. Wygląda na to, że ma charakter, lecz słaby – mówi mistrz olimpijski.

Co na to Nowosielska? – Według mojej wiedzy Bociek jest wolnym zawodnikiem i możemy podpisać z nim umowę. Nie boję się konfrontacji – mówi prezes ZAKSY.

Więcej w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved