Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jan Król: Długo nie trzeba było mnie namawiać

Jan Król: Długo nie trzeba było mnie namawiać

fot. archiwum

- Skusił mnie plan budowania bardzo mocnej drużyny, która ma walczyć o czołowe miejsca w I lidze - mówi o swojej decyzji Jan Król, nowy atakujący MKS-u Będzin, który liczy, że jego nowy zespół stanie na podium na zapleczu ekstraklasy.

Od przyszłego sezonu będzie pan reprezentował barwy będzińskiego MKS-u. Dlaczego akurat ten klub?

Jan Król:Tak naprawdę było kilka powodów, które przesądziły o tym, że zdecydowałem się przenieść z Ostrołęki do Będzina. Dla mnie sprawą najważniejszą były cele, jakie MKS wyznaczył sobie na kolejny sezon. Nie ukrywam, że długo nie trzeba było mnie namawiać. Skusił mnie plan budowania bardzo mocnej drużyny, która ma walczyć o czołowe miejsca w I lidze mężczyzn.

Klub jak na warunki pierwszoligowe zbudował naprawdę bardzo obiecującą drużynę. Celem będzie mistrzostwo I ligi?Mam nadzieję że tak! Uważam, że stawianie sobie celów takich jak bycie w „ósemce" czy „czwórce" mija się z sensem sportu zawodowego. Albo walczy się o najwyższe cele, albo odwala się pańszczyznę. Liczę, że cały zespół będzie jedną drogą kroczył ku mistrzostwu I ligi.

Poza MKS-em były również inne oferty…

To prawda, były… Jednak propozycja z Będzina była na tyle jasna i przejrzysta, że szybko zdecydowałem się na ofertę gry w tym klubie. Chciałbym w nim dalej się rozwijać i mieć szansę rozgrywania jak największej ilości spotkań, tak jak miało to miejsce w Ostrołęce.

Jak pan się czuje, opuszczając Pekpol Ostrołęka?

Nie bez żalu rozstaję się z Pekpolem. To był bardzo długi sezon i zdążyłem się zżyć z chłopakami. Będę bardzo dobrze wspominał sezon w Ostrołęce, pierwszy raz w zawodowej przygodzie z siatkówką dostałem szansę grania właściwie cały czas, a dzięki zaufaniu Grzesia Pietkiewicza dostawałem sporą część piłek. Uznałem jednak, że spróbuję teraz w innym miejscu zagrać i zobaczymy jak to się skończy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved