Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Politechnika Warszawska przenosi się na Wybrzeże

AZS Politechnika Warszawska przenosi się na Wybrzeże

fot. archiwum

Najpierw Wojciech Żaliński i Paweł Mikołajczak, teraz Maciej Zajder i Krzysztof Wierzbowski. Do tego trener Panas. Siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej ze stolicy przenoszą się na Wybrzeże, do zespołu Lotosu Trefla Gdańsk.

Kibiców z Warszawy już na wstępie pragniemy uspokoić. Ich klub ma się dobrze i nie zamierza się przeprowadzać do innego miasta. Przeprowadzają się za to siatkarze, których aż czterech w przyszłym sezonie wystąpi w barwach Lotosu Trefla Gdańsk. Przypomnijmy, że już rok temu nad Bałtyk przeniósł się Wojciech Żaliński i Paweł Mikołajczak. W nadchodzącym sezonie dołączy do nich kolejnych dwóch „inżynierów": środkowy Maciej Zajder i przyjmujący Krzysztof Wierzbowski. Choć nasi zawodnicy chętnie migrują do Gdańska, zapewniam, że klubu nie zamierzamy tam przenosić – żartuje Adrian Komorowski, rzecznik prasowy AZS-u Politechniki Warszawskiej. – Wygląda na to, że Lotos Trefl będzie miał większy budżet niż AZS Politechnika. Nie jesteśmy bowiem w stanie przebić jego ofert – dodaje.

Żaliński, Mikołajczak, Zajder i Wierzbowski nie są jedynymi „ex inżynierami", którzy znaleźli się w drużynie z Wybrzeża, bowiem na ławce trenerskiej Lotosu Trefla zasiądzie Radosław Panas, szkoleniowiec, który jeszcze dwa lata temu prowadził warszawskich akademików. Panas, obecnie pracujący z kadrą B reprezentacji Polski, z Warszawy przeniósł się do Olsztyna, a następnie do Gdańska. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, na linii AZS Politechnika – Lotos Trefl dojdzie do jeszcze jednego transferu. Klub z Waryńskiego opuszcza Wojciech Sibiga, fizjoterapeuta drużyny. – Przyznam, że jest mi smutno. Jeszcze żaden transfer na linii AZS Politechnika – Trefl mnie tak nie poruszył. Straciliśmy świetnego fachowca, ale mam nadzieję, że nasze drogi jeszcze kiedyś się zejdą. Wojtkowi życzę powodzenia w nowym klubie – mówi Jakub Bednaruk, trener „inżynierów" z Warszawy.

O nowych nabytkach gdańszczan w bardzo ciepłych słowach wypowiada się również rzecznik stołecznych siatkarzy. – Maćkowi Zajderowi, Krzysztofowi Wierzbowskiego i Wojtkowi Sibidze w imieniu zarządu dziękuję za trud i wysiłek, jaki wkładali w treningi i mecze. Cieszę się, że mogłem z nimi współpracować. Była to dla mnie przyjemność – kończy rozmowę Adrian Komorowski. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved