Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Robert Strzałkowski w sztabie trenerskim Siódemki Legionovii

Robert Strzałkowski w sztabie trenerskim Siódemki Legionovii

fot. Krzysztof Klepacz

Siódemka Legionovia Legionowo wciąż się wzmacnia. Tym razem na ławce trenerskiej. Do sztabu szkoleniowego legionowianek dołączy Robert Strzałkowski, który w zespole będzie asystentem Macieja Kosmola.

W porównaniu do poprzedniego sezonu, w którym Siódemka Legionovia debiutowała w rozgrywkach ORLEN Ligi, rozrasta się sztab szkoleniowy zeszłorocznego beniaminka z Mazowsza. Przed rokiem Wojciech Lalek współpracował jedynie Jolantą Studzienną oraz scoutem Piotrem Olenderkiem. W nadchodzącym sezonie zespół trenerski powiększy się o dwie osoby, trenera przygotowania fizycznego, Christiana Veronę oraz drugiego trenera Roberta Strzałkowskiego.

Dziękuję Legionovii za zaufanie i mam nadzieję, że dołożę swoją cegiełkę do końcowego sukcesu drużyny. Większość sztabu szkoleniowego oraz część zawodniczek znam, ponieważ w poprzednim sezonie miałem okazję pomagać drużynie w przygotowaniach do walki o utrzymanie – powiedział trener, który przez ostatnie lata związany był z AZS-em Politechniką Warszawską.

Strzałkowski przygodę z siatkówką rozpoczął w Skrze Bełchatów, a po maturze przeniósł się do Wielkopolski, gdzie studia na poznańskim AWF-ie łączył z grą w Siatkarzu Jarocin. Z uwagi na kontuzję barku zakończył czynne uprawianie siatkówki i jako drugi trener przeniósł się do AZS-u Politechniki Warszawskiej, trafiając pod skrzydła Krzysztofa Kowalczyka, a następnie Ireneusza Mazura i Radosława Panasa. Przez trzy sezony samodzielnie prowadził siatkarki Politechniki w rozgrywkach II ligi. Po tym, jak sekcja została rozwiązana, znalazł zatrudnienie w Legionovii, której pomagał w przygotowaniach do meczów barażowych.Asystent Macieja Kosmola nie ma wątpliwości, że w przyszłym roku zespół z Mazowsza zaprezentuje się zdecydowanie lepiej. – W tym sezonie drużyna zdecydowanie się wzmocniła, dlatego uważam, że sprawimy kilka niespodzianek i nie będziemy tylko biernym obserwatorem walki o medale – zakończył Strzałkowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved