Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek: Oferta gry w AZS-ie była najlepsza

Rafał Buszek: Oferta gry w AZS-ie była najlepsza

fot. archiwum

- To będzie zupełnie nowa drużyna i nikt nie będzie grał za same zasługi czy ze względu na wysokość kontraktu - powiedział w rozmowie z serwisem sport.pl Rafał Buszek, siatkarz, który na rok został wypożyczony z Resovii do Indykpolu AZS Olsztyn.

Kto pana przekonał do przyjęcia oferty gry w Olsztynie?

Rafał Buszek: Przekonywał mnie m.in. Maciej Dobrowolski [też zdecydował się na transfer z Rzeszowa do Olsztyna – przyp. red.]. Ale ja sam chciałem tutaj grać, bo wiedziałem, kto będzie moim trenerem oraz z kim będę w jednej drużynie. Bardzo mi zależało, by pójść na wypożyczenie, a AZS wydawał mi się najlepszą opcją. Wiedziałem, że nie zostanę w Resovii.

Domyślam się, że obserwuje pan transfery w Indykpolu AZS. Przed panem kontrakty podpisali rozgrywający Maciej Dobrowolski, środkowy reprezentacji Finlandii Matti Oivanen, atakujący Tomasz Józefacki i argentyński przyjmujący Pablo Bengolea.– Czy to są dobre transfery, okaże się dopiero na koniec sezonu. Widać jednak, że budowany jest bardzo ciekawy zespół. Ja cieszę się, że w składzie będzie zarówno młody i perspektywiczny przyjmujący z Polski [Piotr Łukasik – przyp. red.], jak również zagraniczny. Zdaję sobie sprawę, że niełatwo będzie wywalczyć sobie miejsce w podstawowej szóstce, ale ja widzę same tego plusy. Większa rywalizacja na każdej pozycji jest bowiem zawsze potrzebna i mam nadzieję, że przeniesie się to na wynik w PlusLidze.

Pan, przychodząc do Olsztyna, też nie może być pewny miejsca w "szóstce". Pewne jest tylko to, że u trenera Krzysztofa Stelmacha każdy zaczyna z czystą kartą, a o składzie zdecyduje dobrze przepracowany okres przygotowawczy.

– Zgadza się. To będzie zupełnie nowa drużyna i nikt nie będzie grał za same zasługi czy ze względu na wysokość kontraktu. Każdy będzie musiał pokazać się z jak najlepszej strony i wywalczyć sobie miejsce na boisku.

* więcej w serwisie olsztyn.sport.pl
* rozmawiał Michał Koronowski (sport.pl)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved