Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Przed nami V edycja Mistrzostw Polski Sędziów

Przed nami V edycja Mistrzostw Polski Sędziów

fot. archiwum

W ten weekend nie tylko rozgrywki Ligi Światowej czy Ligi Europejskiej będą dostarczały wiele siatkarskich emocji, ale także V edycja Mistrzostw Polski Sędziów, które odbędą się w Nowej Rudzie na Dolnym Śląsku. Złotego medalu będą bronić gospodarze.

O imprezie pisaliśmy w połowie lutego, kiedy to drużyny mogły zgłaszać się do turnieju. Żadne województwo nie przysnęło, więc będą reprezentanci każdej części naszego kraju. Ponadto gospodarze wystawią drugą drużynę, nie zabraknie również Słowaków. Tydzień przed rozpoczęciem zmagań w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej odbyło się losowanie. W sześciu grupach znalazły się po trzy drużyny, a sześć najlepszych z ubiegłego roku było rozstawionych. Nie lada wyzwaniem było ułożenie gier. W półtora dnia na trzech boiskach ma być rozegranych 50 spotkań. Jedynie w półfinałach i finałach gra się do dwóch wygranych setów. W pozostałych zostaną rozegrane tylko dwa sety, więc mecz może zakończyć się remisem.

Jeżeli chodzi o sprawy organizacyjne, to wszystko jest dopięte na ostatni guzik i Nowa Ruda czeka na gości z całej Polski. Jak przyznał organizator turnieju, najwięcej problemów przysporzyli sami uczestniczy. – Często zmieniali składy i liczebność drużyn, nawet w ostatnim tygodniu – przyznał Konrad Pawluk. Nie ma co się dziwić, każdy sędzia chciałby pojawić się na takim turnieju, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Organizator zdradził również atrakcje, które czekają na gości. – W sobotni wieczór będziemy mieć wspólne ognisko i konkurs karaoke. W tym samym czasie na sąsiedniej scenie będą odbywać się koncerty w ramach „Lata w mieście", więc jeśli komuś znudzi się już środowisko sędziowskie, będzie mógł zmienić klimat – dodał Pawluk.

Konrad Pawluk jest także kapitanem I dolnośląskiego teamu, który uważany jest za jednego z faworytów tego turnieju. – Jesteśmy drużyną, która broni tytułu i jest gospodarzem MPS, przez wielu jesteśmy stawiani w roli faworytów i tak też się czujemy. Odbyliśmy kilka treningów, jednak jak zwykle najważniejsza będzie narada taktyczna, która pewnie potrwa od piątkowego wieczoru aż do wczesnych godzin porannych w sobotę. Kilku kluczowych zawodników narzeka na urazy i kontuzje, mam jednak nadzieję, że stawy, mięśnie i kości zawodników wytrzymają trudy tego wyczerpującego turnieju – powiedział Pawluk.Nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także w innych województwach sędziowie ciężko trenowali przed turniejem. Mimo iż będzie dużo zabawy, to jest także element rywalizacji sportowej i każdy chce przez najbliższy rok cieszyć się mistrzowskim tytułem. – Do faworytów turnieju można zaliczyć drużynę z Podkarpacia. Silne pewnie będzie jak zwykle małopolskie. Doszły nas słuchy, że mocno trenuje śląskie i lubuskie. Drużyną z dużym potencjałem będzie na pewno wielkopolskie, które w poprzednich mistrzostwach zostało zdyskwalifikowane ze względów regulaminowych. Musimy jednak pamiętać, że z roku na rok właściwie każde województwo rotuje składem i każdy zespół może okazać się "czarnym koniem" turnieju – dodał na zakończenie Konrad Pawluk.

Podział grup V edycji Mistrzostw Polski Sędziów:

Grupa 1
dolnośląskie I
opolskie
Slovensko

Grupa 2
warmińsko-mazurskie
zachodniopomorskie
mazowieckie

Grupa 3
podkarpackie
lubelskie
wielkopolskie

Grupa 4
dolnośląskie II
pomorskie
łódzkie

Grupa 5
małopolskie
śląskie
kujawsko-pomorskie

Grupa 6
podlaskie
świętokrzyskie
lubuskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved