Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Krystalizuje się sztab szkoleniowy mistrzyń Polski

Krystalizuje się sztab szkoleniowy mistrzyń Polski

fot. archiwum

Mistrzynie Polski kompletują sztab szkoleniowy. Wiadomo już, że na ławce trenerskiej Adama Grabowskiego zastąpił Holender, Teun Buijs. Pomagać mu będą Piotr Graban oraz Tomasz Wasilkowski. Scoutem ma zostać Włoch, Fabio Gabban.

Przebudowywany jest zespół Atomu Trefla Sopot, ale zmiany dotknęły również ławki trenerskiej. Wiadomo już, że na Wybrzeżu nie pozostanie Adam Grabowski, który z drużyną wywalczył złoty medal mistrzostw Polski. W przyszłym sezonie Grabowski prowadzić będzie ekipę Budowlanych Łódź wraz z asystentem Jakubem Głuszakiem. W Sopocie zabraknie także dotychczasowego scouta „atomówek", Adama Malika, który z kolei zdecydował się na współpracę z BKS-em Bielsko-Biała.

Od kilku tygodni w kuluarach mówiło się, że następcą Grabowskiego będzie Holender, Teun Buijs, który ostatnio prowadził Schweriner SC. Na początku czerwca trener podczas wizyty w Sopocie, kiedy oficjalnie podpisał umowę, przyglądał się testowanym dwóm Amerykankom, a także rozmawiał z potencjalnymi kandydatami na stanowisko II trenera. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa Siatkówki, w rozmowach uczestniczyli Piotr Matela, związany ostatnio z BKS-em Bielsko-Biała oraz Tomasz Wasilkowski i dotychczasowy asystent Adama Grabowskiego w Sopocie, Piotr Graban. Z naszych informacji wynika, że Graban i były szkoleniowiec Ślepska Suwałki będą w przyszłym sezonie pomagać Buijsowi na ławce trenerskiej. Na Wybrzeże, po przerwie, najprawdopodobniej wróci Fabio Gabban, jednak sam zainteresowany zaprzecza tym doniesieniom. Włoch jako scout przez lata współpracował w kadrze i w klubie z byłym szkoleniowcem Atomu Trefla Sopot, Alessandro Chiappinim.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved