Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > IV edycja Siatkarskiego Turnieju Charytatywnego za nami

IV edycja Siatkarskiego Turnieju Charytatywnego za nami

fot. archiwum

Po raz kolejny w Mikołowie odbył się Siatkarski Turniej Charytatywny, w którym oprócz sportowej rywalizacji znalazło się miejsce na pomoc dla chorego Olafa. Uczestnicy turnieju nie skąpili grosza - na leczenie Olafa zebrano 11 tys. złotych.

IV edycja Siatkarskiego Turnieju Charytatywnego po raz kolejny odbyła się w Mikołowie. W dzień dziecka na hali mikołowskiego MOSiR-u pojawiły się aż 24 ekipy – 16 męskich oraz 8 żeńskich. W rywalizacji, która rozpoczęła się od wczesnych godzin rannych, a zakończyła dopiero przed 19:00, najlepsze okazały się zawodniczki z zespołu Dziewczyny Katowice-Opole-Radzionków-Kraków, które wyprzedziły Apollo Kraków i KKS Rybnik. Wśród panów bezkonkurencyjni okazali się siatkarze bieruńskiego Papa Dance, drugie miejsce zajął zespół ZZ Kadra Bobrek Centrum Bytom, a na najniższym stopniu podium znalazła się ekipa Gold Volley Jastrzębie-Zdrój z Pawłem Ruskiem i Grzegorzem Pająkiem w składzie.

Tak jak w latach poprzednich, tak też i w tym roku organizator, Tomasz Orliński i jego Eagle Consulting, nie zapomnieli, że oprócz sportowej rywalizacji ważna jest także pomoc innym. Tym razem dochód z tej imprezy przeznaczony był na leczenie i rehabilitację Olafa, który choruje na wrodzony niedobór odporności. Dochód z opłat wpisowych do turnieju, a także z licytacji koszulek siatkarskich gwiazd wyniósł aż 11 tysięcy złotych, które w całości zostaną przeznaczone na pomoc Olafowi. W licytacji najdroższa okazała się koszulka Michała Bąkiewicza z reprezentacji Polski z 2005 roku, na której swoje podpisy złożył m.in. Sebastian Świderski, Paweł Zagumny czy Arkadiusz Gołaś (700 zł). O 100 złotych tańsze były trykoty Dominiki Sieradzan z ASPTT Miluza i Leandro Vissotto z reprezentacji Brazylii. Patronami honorowymi całego wydarzenia była PGE Skra Bełchatów oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved