Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet bez AZS LSW Warszawa

II liga kobiet bez AZS LSW Warszawa

fot. archiwum

Mistrz grupy 3 II ligi kobiet w minionym sezonie - AZS LSW Warszawa - nie wystartuje w kolejnych rozgrywkach szczebla centralnego. Wczoraj zapadła decyzja o wycofaniu zespołu z II ligi. Jest to już druga drużyna z Warszawy, która podjęła taką decyzję.

Po wycofaniu się z rozgrywek AZS-u Politechniki Warszawskiej drugi zespół ze stolicy grający ostatnio w gr. 3 II ligi kobiet podjął decyzję o rezygnacji. W kolejnym sezonie drużyna AZS LSW Warszawa – mistrz grupy 3, który odpadł w walce o I ligę w turnieju półfinałowym – nie wystartuje w rozgrywkach. Powody są podobne do tych, które kierowały działaczami AZS-u Politechniki – brak pieniędzy i perspektyw. – Stwierdziliśmy, że jeśli już coś robimy, to chcemy to robić na jakimś poziomie. Spotkać się, by pograć w siatkówkę amatorsko, możemy zawsze – mówi prezes AZS LSW Warszawa, Jacek Nowakowski. Nie ma sensu organizować drogiego SKS. Podjęliśmy w poprzednim sezonie jakiś wysiłek i osiągnęliśmy konkretny wynik. W warunkach, jakie teraz będziemy mieli, nie będziemy w stanie uzyskać takiego wyniku, a sport polega przecież na wygrywaniu – dodaje.

Ograniczenie miejskich dotacji, ogromne kwoty płacone przez warszawskie kluby za wynajem hal powodują, że siatkówka powoli znika ze stolicy. – Jestem wdzięczny za to, co miasto uczyniło dla nas do tej pory. Jednak przy takim poziomie finansowania, przy wycofaniu dotacji dla klubów, nie da się zbudować profesjonalnej drużyny drugoligowej. W tej chwili dotacje miejskie mogą pokryć tylko połowę kosztów wynajmu hali, a przecież wydatków jest o wiele więcej. Nie rozwiązujemy klubu, poczekamy na lepsze czasy, bardziej sprzyjające naszej dyscyplinie. Być może jeszcze kiedyś siatkarskie środowisko usłyszy o AZS-ie LSW – dodaje Jacek Nowakowski.

Zawodniczki mistrza grupy 3 już rozpoczęły poszukiwania nowych pracodawców, ale być może, by dalej grać w siatkówkę, będą zmuszone wyjechać ze stolicy. W Warszawie pozostaje na poziomie drugoligowym zespół AZS AWF, który swój skład opiera na studentkach uczelni oraz Sparta, która po spadku do II ligi zamierza wystartować w rozgrywkach zespołem opartym w dużej mierze na juniorkach.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved