Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Ekstrim Gorlice w miejsce Perły Złotokłos

II liga K: Ekstrim Gorlice w miejsce Perły Złotokłos

fot. archiwum

Perła Złotokłos jest kolejnym klubem, który nie zagra w przyszłym sezonie w II lidze kobiet z powodów finansowych. Miejsce podopiecznych trenera Krzysztofa Duszczyka zajmie zespół Ekstrim Gorlice, który w poprzednim sezonie grał w III lidze małopolskiej.

Po wycofaniu się z rozgrywek dwóch warszawskich zespołów – AZS-u Politechniki i AZS-u LSW – kolejny zespół grupy 3 II ligi kobiet zdecydował, że nie wystartuje w przyszłym sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym. Perła Zlotokłos, która swoje mecze rozgrywała w podwarszawskim Piasecznie, wycofała zespół z II ligi.

Zespół Perły w minionym sezonie był beniaminkiem II ligi, a jej podstawową zawodniczką była znana z występów w reprezentacji Polski Dominika Leśniewicz. Podopieczne trenera Krzysztofa Duszczyka zajęły 7. miejsce w grupie 3, zapewniając sobie utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek. Okazało się, że pierwszy sezon Perły w II lidze był zarazem ostatnim. – Powodem wycofania zespołu jest oczywiście brak wystarczających środków finansowych. Gmina nie jest zainteresowana występami drużyny na tym poziomie rozgrywkowym. Nasz sponsor wciąż jeszcze nie może określić się, w jakim stopniu może nas wspomóc w przyszłym sezonie i stąd decyzja o wycofaniu się z II ligi – powiedział Strefie Siatkówki trener Krzysztof Duszczyk. – Zawodniczki już wcześniej opuściły klub – dodał.

Miejsce w II lidze Perła Złotokłos przekaże Ekstrimowi Gorlice. Zespół z Małopolski nie zdołał wywalczyć awansu w minionym sezonie, ale jest organizacyjnie i sportowo przygotowany na występy w tej klasie rozgrywkowej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved