Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Belgijki przed debiutem w Lidze Europejskiej

Belgijki przed debiutem w Lidze Europejskiej

fot. archiwum

Siatkówka w Belgii jest w ostatnim czasie jednym z najgorętszych tematów. Obie drużyny narodowe awansowały do mistrzostw Europy, obie też grać będą w 3. rundzie eliminacji do mistrzostw świata, a w dodatku panie zadebiutują w Lidze Europejskiej.

W najbliższy weekend w belgijskim mieście Leuven odbędzie się 1. kolejka rundy grupowej Ligi Europejskiej kobiet, w której gospodynie zmierzą się z drużynami Serbii, Niemiec oraz Izraela. – Pewne jest, że zagramy w trudnej grupie – powiedział trener Belgijek – Gert Vande Broek. – Serbki to aktualne mistrzynie Europy, Niemki – wicemistrzynie. Izrael zajmuje 15 miejsce w rankingu. Oczywiście będzie to dobre przygotowanie przed mistrzostwami Europy, ale nie powiedziałbym, że w tych rozgrywkach dziewczyny nabiorą cennego doświadczenia. Raczej będą one okazją, by dowiedzieć się, w jakim miejscu jesteśmy. Będziemy rotować składem i wychodzić różnymi szóstkami na mecze – dodał. Co ciekawe, belgijski szkoleniowiec zapowiedział, że zamierza sprawdzić Kaję Grobelną – siatkarkę polskiego pochodzenia, która niedawno otrzymała obywatelstwo belgijskie.

W niedzielnym meczu nie wystąpi na pewno nowa rozgrywająca Impelu Wrocław – Frauke Dirickx, która dostała wolne od trenera i wyjeżdża na miesiąc miodowy z mężem. – Na koniec rozgrywek mamy nadzieję dostrzec progres w naszej grze i świętować zwycięstwo w kilku meczach – podkreślił Gert Vande Broek.

W tym sezonie Ligi Europejskiej zostanie przetestowany nowy system punktacji. Zespoły będą grały do 21 punktów z jedną przerwą techniczną w secie po dwunastym punkcie. – Jako że pracuję w telewizji, jestem często proszony o komentarz w sprawie udoskonalenia siatkówki. Myślę, że te zasady dadzą dodatkowy dreszczyk emocji – zakończył Vande Broek.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved