Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Dwie porażki Brzostek i Kołosińskiej

WT Haga: Dwie porażki Brzostek i Kołosińskiej

fot. archiwum

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska rozpoczęły walkę w turnieju Grand Slam w Hadze. Polki nie wystartowały najlepiej, przegrywając w pierwszym meczu po tie-breaku z parą z Holandii, a następnie ulegając Brazylijkom - Lili/Seixas.

Monika Brzostek i Kinga Kołosińska dzięki "dzikiej karcie" od organizatorów World Tour w Hadze nie musiały się przebijać przez kwalifikacje i od razu znalazły się w turnieju głównym. Tu jednak trafiły do silnej grupy E. W pierwszym meczu zmierzył się z Jantine Van der Vilst i Marloes Wesselink z Holandii.

Pierwsza partia przebiegała wyraźnie pod dyktando Holenderek, które rozbiły polski duet 21:11. W drugim secie jednak obraz gry uległ radykalnej zmianie i to Polki dominowały na boisku. Biało-czerwone wygrały pewnie, do 12, rewanżując się tym samym za porażkę w pierwszym secie. Był to optymistyczny prognostyk przed tie-breakiem, w nim jednak znów świetnie zagrały Holenderki i to one triumfowały w całym spotkaniu.

W drugim spotkaniu grupowym Polki zmierzyły się z brazylijską parą Lili/Seixas. Siatkarki z Ameryki Południowej zdecydowanie górowały nad naszym reprezentantkami i pewnie wygrały w dwóch setach do 13. Jutro Polki czeka ostatni mecz grupowy z niepokonanym dotąd duetem z Brazylii – Agatha/Antonelli. Tylko wygrana może dać Polkom szansę awansu do kolejnej rundy.grupa E:

Kołosińska/Brzostek POL [23] – Van der Vlist/Wesselink NED [26] 1:2
(11:21, 21:12, 6:15)
Agatha/Antonelli BRA [7] – Lili/Seixas BRA [10] 1:2

(21:15, 23:25, 8:15)
Lili/Seixas BRA [10] – Kołosińska/Brzostek POL [23] 2:0

(21:13, 21:13)
Agatha/Antonelli BRA [7] – Van der Vlist/Wesselink NED [26] 2:0

(21:15, 21:19)

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved