Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stanisław Wawrzyńczyk zawodnikiem mistrza Austrii

Stanisław Wawrzyńczyk zawodnikiem mistrza Austrii

fot. archiwum

Stanisław Wawrzyńczyk po sezonie spędzonym w Kęczaninie Kęty przenosi się do mistrza Austrii, SK Posojilnica Aich/Dob. Będzie miał zatem okazję zbierać nowe doświadczenie oraz zagrać w elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

W minionym sezonie kluczowym graczem SK Posojilnica Aich/Dob był Wojciech Włodarczyk. W dużej mierze to właśnie dzięki jego dobrej postawie drużyna wywalczyła mistrzostwo Austrii. Mimo że Włodarczyk przeniósł się do Skry Bełchatów, to w zespole mistrza Austrii nie zabraknie polskich akcentów, bowiem zagra w nim Stanisław Wawrzyńczyk.

Wawrzyńczyk jest wychowankiem Omegi Gdynia. Wcześniej występował w Jokerze Piła. Ma za sobą także zagraniczny epizod, bowiem bronił barw drugoligowego francuskiego zespołu All Caudry Volley. W minionym sezonie z dobrej strony zaprezentował się w barwach kęckiego beniaminka, co zaowocowało sportowym awansem. Z pewnością przenosiny do Austrii mogą pomóc mu w dalszym rozwoju.

– Obawiam się, że w Austrii mogę grać mniej. Natomiast wiem, że wiele będzie zależało ode mnie i dam z siebie wszystko, żeby móc grać jak najwięcej i jak najlepiej – taki postawiłem sobie cel przed wyjazdem i tego będę się trzymał – powiedział na łamach serwisu sportowe-kety.pl Stanisław Wawrzyńczyk.Nowy kraj, nowe miasto, nowe wyzwania… Mam pewne obawy odnośnie tej całej zmiany, ale myślę, że to dobry ruch z mojej strony, by zdobywać kolejne, nowe doświadczenia zarówno sportowe, jak i życiowe – dodał.źródło: inf. własna, sportowe-kety.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved