Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rafał Buszek przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn

Rafał Buszek przyjmującym Indykpolu AZS Olsztyn

fot. archiwum

Kolejny mistrz Polski dołączył do olsztyńskiego zespołu. Roczny kontrakt z Indykpolem AZS Olsztyn podpisał Rafał Buszek. W minionym sezonie przyjmujący bronił barw Asseco Resovii Rzeszów. Umowa z olsztyńskim klubem obowiązuje na zasadach wypożyczenia.

Rafał Buszek urodził się 28 kwietnia 1987 w Dębicy. Swoją siatkarską karierę rozpoczynał na pozycji atakującego w zespole Błękitni Ropczyce. W 2007 roku trafił do zespołu AZS Warszawa, z którym związał się na trzy lata. W 2009 roku ówczesny szkoleniowiec AZS-u Politechniki Warszawskiej – Krzysztof Kowalczyk, widząc potencjał zawodnika przekwalifikował go z pozycji atakującego na przyjmującego. Rafał Buszek od razu stał się filarem warszawskiej drużyny. Zaledwie po dwóch sezonach otrzymał powołanie do reprezentacji Polski od trenera Daniela Castellaniego. Z kadrą B zajął 5. miejsce w VII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

W 2010 roku podpisał czteroletni kontrakt z Asseco Resovią Rzeszów, skąd po roku został wypożyczony do Farta Kielce. W minionym sezonie wrócił do zespołu z Rzeszowa, z którym wywalczył mistrzostwo Polski. W sezonie 2013/2014 również został wypożyczony, tym razem do Indykpolu AZS Olsztyn.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved