Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Zatorski: Do statystyk nawet nie zaglądam

Paweł Zatorski: Do statystyk nawet nie zaglądam

fot. archiwum

Reprezentacja Polski przegrała wprawdzie dwukrotnie z Brazylią w Lidze Światowej, ale indywidualnie z dobrej strony pokazał się libero Paweł Zatorski. Zawodnik prowadzi nawet w statystykach na najlepiej broniącego gracza Ligi Światowej.

Sam Zatorski twierdzi, że nie rozumie sposobu sporządzania statystyk. – Naprawdę, nie wiem skąd są wzięte, na czym polega system ich sporządzania. Dlatego do tego "wyróżnienia" podchodzę w luźny sposób. Ważniejsze, że gram pod wodzą trenera Anastasiego i u boku takich zawodników. Do statystyk nawet nie zaglądam – powiedział na łamach „Przeglądu Sportowego".

Młody zawodnik broni się również przed nazywaniem go pierwszym libero kadry. Według niego nie ma żadnej pewności, że w kolejnych meczach to właśnie jego trener Anastasi powoła do wyjściowego składu. – Po raz pierwszy dostałem szansę od trenera Anastasiego, by wystąpić w bardzo ważnych meczach. Nie popadam jednak w hurraoptymizm i nie zacząłem nagle uważać się za pierwszego libero kadry. Po prostu dostałem szansę. Wcale nie jest powiedziane, że w kolejnym spotkaniu otrzymam kolejną. Teraz powinienem znowu skoncentrować się na treningach – podkreślił.

Paweł Zatorski poza sprawami reprezentacyjnymi musi myśleć także o kolejnym sezonie ligowym. Jego kontakt z PGE Skrą Bełchatów wciąż jeszcze nie został podpisany. Siatkarz jest jednak optymistycznie nastawiony i wierzy w pozytywne zakończenie rozmów. – Myślę, że się dogadamy. Wszystko się jakoś przeciągnęło, widzę jednak, że obu stronom zależy, żeby się porozumieć – zakończył.Rozmawiał Kamil Składowski
Cały wywiad w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved