Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Nowe ekipy w II lidze mężczyzn, SMS Sosnowiec nadal w I lidze

Nowe ekipy w II lidze mężczyzn, SMS Sosnowiec nadal w I lidze

fot. archiwum

We wtorek odbyło się posiedzenie Zarządu PZPS. Jednym z punktów obrad było włączenie do rozgrywek II ligi mężczyzn nowych drużyn. Z kolei na zapleczu ORLEN Ligi ponownie będą miały okazję zagrać siatkarki SMS-u PZPS Sosnowiec.

Na posiedzeniu Zarząd PZPS wyraził również zgodę na przekazanie przez KS Spodek Katowice miejsca w II lidze mężczyzn na rzecz SKS-u Warty Zawiercie oraz przez KS Żyrardowianka Żyrardów na rzecz KS-u Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Przypomnijmy, że SMS PZPS Sosnowiec w sezonie 2012/2013 po rundzie zasadniczej zajął 11. miejsce, jednak z uwagi na regulamin rozgrywek nie uczestniczył w fazie play-out.

Podczas wtorkowego posiedzenia rozmawiano także na temat projektów istotnych zmian w przepisach gry, regulacjach i strategiach marketingowych przygotowywanych przez FIVB, które mają przyczynić się do uczynienia siatkówki grą jeszcze bardziej atrakcyjną, widowiskową i medialną. Omówiono także szeroko kwestie współpracy z dotychczasowymi i nowymi sponsorami i partnerami Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wiele miejsca w dyskusji poświęcono kwestiom związanym z systemem rozgrywek szczebla centralnego w sezonie 2013/2014.źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved