Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Marcin Owczarski drugim trenerem BKS-u Bielsko-Biała

Marcin Owczarski drugim trenerem BKS-u Bielsko-Biała

fot. Michał Giel

Po Mirosławie Zawieraczu i Adamie Maliku sztab szkoleniowy BKS-u Aluprof Bielsko-Biała powiększył się. Asystentem Zawieracza został Marcin Owczarski, który w minionym sezonie walczył wraz z TKS-em Tychy o awans na zaplecze męskiej ekstraklasy.

Po niezbyt udanym sezonie, w którym ekipie BKS-u Aluprof Bielsko-Biała nie udało się zawojować ani europejskich, ani polskich parkietów, zdecydowano się na gruntowne zmiany. Zespół z województwa śląskiego opuściło kilka zawodniczek, a sztab trenerski całkowicie przemeblowano. Dotychczasowy trener, Wiesław Popik, rozstał się z BKS-em, a nowym szkoleniowcem bielszczanek został pracujący wcześniej w PTPS-ie Piła Mirosław Zawieracz. Tydzień temu do współpracy w Bielsku-Białej przekonał on Adama Malika, a najnowszym nabytkiem BKS-u jest Marcin Owczarski, który został asystentem Zawieracza. – To chyba najlepszy moment na zmianę profesji z czynnego zawodnika na trenera, ponieważ mam za sobą dwa udane sezony w Tyskim Klubie Siatkarskim – przyznał Marcin Owczarski w rozmowie ze Strefą Siatkówki. – Nadarzyła się taka okazja, by współpracować z trenerem Mirosławem Zawieraczem i nie zastanawiałem się nad tym długo – zdecydowałem się na pracę w klubie z Bielska-Białej. Traktuję tę propozycję nowej pracy jako uśmiech losu – zakończył były atakujący m.in. Jadaru Radom.

O tym, że początki pracy trenerskiej są ciężkie, przekonał się już niejeden szkoleniowiec. Jednak w ostatnim czasie na ławkach trenerskich drużyn z męskiej i żeńskiej ekstraklasy pojawia się coraz więcej młodych twarzy. Pierwszym szkoleniowcem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle został Sebastian Świderski, jego asystentem jest Oskar Kaczmarczyk, natomiast drugim trenerem AZS-u Olsztyn został kończący dopiero studia Wojciech Bańbuła. 33-letni Owczarski również należy do generacji młodych szkoleniowców, ale on zmierzy się z kobiecą ekstraklasą, a jak dobrze wiadomo, panie lubią pokazać swoje pazurki… – Mam duże zaufanie do trenera Zawieracza, z którym znam się z boiska, a także z wspólnej pracy w Jadarze Radom i biorę wszystko z otwartymi rękoma. Co mnie tam czeka? To się okaże – skomentował były atakujący TKS-u Tychy. – To kolejny etap przygody z siatkówką, taki wysoki koń, na którym trzeba usiedzieć. Zrobię wszystko, by nie był to tylko epizod, ale też jakaś szansa na przyszłość. Ja z tej szansy skorzystam, biorąc pod uwagę wszystkie dobrodziejstwa i wszystkie niebezpieczeństwa, które się z tym wiążą – zakończył.

Marcin Owczarski w swojej bogatej karierze zawodniczej reprezentował barwy m.in. Jokera Piła, Gwardii Wrocław, Jadaru Radom czy BBTS-u Bielsko-Biała. Z ekipą z Wrocławia i Radomia Owczarski grał na parkietach polskiej ekstraklasy, a w 2005 roku był nawet powołany do reprezentacji Polski. Ostatnie dwa sezony leworęczny atakujący spędził w TKS-ie Nascon Kopex Tychy, z którym w minionych rozgrywkach walczył o awans do I ligi mężczyzn. Drużyna z województwa śląskiego w finałowej rywalizacji wygrała z KS-em Milicz, ale porażki z AGH 100RK AZS Kraków oraz bezkonkurencyjną Avią Świdnik zamknęły tyszanom drogę na zaplecze ekstraklasy. Czy to brak awansu spowodował decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej? – Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Ja ten sezon i tak traktuję jako udany. Być może sam awans byłby idealnym zwieńczeniem tej drogi stricte zawodniczej i po cichu liczyłem, że tak właśnie się stanie. Jak na beniaminka II ligi, to był świetny sezon – awansowaliśmy do turnieju mistrzów, zajęliśmy 3. miejsce na 42 zespoły. Nie mam żalu, nie traktuję tego w kategorii porażki – uznał nowy asystent Mirosława Zawieracza. – Chciałbym podziękować działaczom, trenerom, drużynie i przede wszystkim kibicom w Tychach za dwa wspaniałe sezony i życzyć wielu emocji w przyszłości – zakończył.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved