Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kadrowiczki trenują w Bełchatowie. Kiedy dołączy do nich Werblińska?

Kadrowiczki trenują w Bełchatowie. Kiedy dołączy do nich Werblińska?

fot. archiwum

Siatkarki reprezentacji Polski od dłuższego czasu przebywają na zgrupowaniu w Bełchatowie. Problemem dla trenera biało-czerwonych, Piotra Makowskiego, jest kontuzja Anny Werblińskiej oraz nieustalony harmonogram sparingów przed WGP.

Siatkarska reprezentacja kobiet przygotowuje się do cyklu turniejów World Grand Prix oraz mistrzostw Europy. Zgrupowanie odbywa się w Bełchatowie, a uczestniczą w nim niemal wszystkie kadrowiczki Brakuje jedynie Anny Werblińskiej, która leczy kontuzję kolana i nie wiadomo, kiedy dokładnie dołączy do kadry. – Odbyłem z Anią długą rozmowę i jestem dobrej myśli. Ustaliliśmy, że zawodniczka przyjedzie na zgrupowanie, gdy tylko dostanie zielone światło od lekarzy – powiedział na łamach Przeglądu Sportowego selekcjoner Piotr Makowski. – Współpracowałem z Werblińską podczas mistrzostw Europy w Łodzi w 2009 roku, gdy zastępowałem Jurka Matlaka i wiem, że ta zawodniczka, gdy jest zdrowa, daje z siebie sto procent. Jestem przekonany, że podobnie będzie tym razem – dodał.

Nieobecność na zgrupowaniu jednego z filarów żeńskiej reprezentacji Polski nie jest jedynym problemem trenera Makowskiego. Na razie nie wiadomo również z kim nasze siatkarki zagrają mecze towarzyskie przed World Grand Prix. Zamieszanie ze sparingpartnerami Polek spowodowane jest wycofaniem z kalendarza Memoriału Agaty Mróz. Obecnie wiadomo jedynie, iż nasze siatkarki mają zagrać mecze kontrolne w dniach 12-14 lipca, a następnie 17-21 lipca. W tym drugim terminie spotkania odbędą się w Koszalinie, a przeciwniczkami biało-czerwonych mają być Serbki, Niemki, Włoszki lub Turczynki.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved