Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Charlotte Leys zawodniczką mistrzyń Polski

Charlotte Leys zawodniczką mistrzyń Polski

fot. Wiesław Kozieł / plusliga.pl

Mistrzynie Polski kompletują przyjęcie. Dobrze znana kibicom Charlotte Leys zmieniła srebrną Dąbrowę Górniczą na złoty Sopot. Belgijka podpisała z Atomem Treflem Sopot roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Charlotte będzie bardzo dużym wzmocnieniem naszej drużyny w przyjęciu – komentuje transfer Belgijki prezes sopockiego klubu, Roman Szczepan Kniter.Jest zawodniczką bardzo stabilną w tym elemencie, a my właśnie takiej siatkarki potrzebujemy.

Leys karierę rozpoczynała w belgijskim Asteriksie Kieldrecht. Na przestrzeni trzech sezonów świętowała tam wywalczenie dwóch mistrzostw i Pucharu Belgii, a także dotarła ze swoją drużyną do finału Pucharu Challenge (2010). Po tym sukcesie przeniosła się na jeden sezon do GCB Centrostalu Bydgoszcz, a stamtąd już na południe Polski.

Od 2011 roku występowała w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza i te dwa sezony były dla niej bardzo owocne. Dzięki wspomnianej stabilności bardzo dobrego przyjęcia, w ogromnej mierze przyczyniła się do sukcesów drużyny z Zagłębia Dąbrowskiego. Dwukrotnie triumfowała ze swoim zespołem w rozgrywkach o Puchar Polski, pokonując za każdym razem sopocką drużynę. Rozpoczęcie minionego sezonu poprzedziła zaś wywalczeniem Superpucharu Polski.Jej dorobek medalowy wzbogacił się w Dąbrowie Górniczej o ligowy brąz i srebro, a na koniec rozgrywek była najlepszą przyjmującą swojego zespołu. Statystyki z całości zakończonego w maju sezonu pokazują zaś, że Leys zajmowała miejsce w pierwszych „10" najlepiej przyjmujących zarówno pod względem przyjęcia pozytywnego, jak i średniej ważonej tego elementu.

Jej charakter, waleczność i zaangażowanie, jakie pokazuje w każdym meczu, utwierdziły nas w przekonaniu, że będzie pasowała do Atomu Trefla Sopot także pod kątem osobowościowy m – zauważa Kniter. – To pracowita zawodniczka, którą bardzo dokładnie obserwowaliśmy także podczas ostatnich meczów z Dąbrową w ORLEN Lidze.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved