Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > AMP: W Gdyni górą gospodarze

AMP: W Gdyni górą gospodarze

fot. archiwum

W ubiegły weekend rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Plaża miejska w Gdyni gościła po 32 najlepsze akademickie pary w Polsce zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Organizatorem zawodów był Uniwersytet Gdański.

Zawodniczki i zawodników przywitała piękna, słoneczna pogoda, która na plażę miejską ściągnęła sporą grupę kibiców. W pierwszym dniu zawodów granie zaczęto już od godziny 9:00. W meczu otwarcia na boisku pojawili się Mateusz Skoneczny/Biernat Maciej z Uniwersytetu Łódzkiego oraz bracia Wojciech i Paweł Rusin z Politechniki Rzeszowskiej. Ostatecznie lepsi okazali się ci drudzy. Faworytem całej imprezy wydawał się duet Popek/Dziwierek, który odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali, krocząc po lewej stronie drabinki turniejowej. W rezultacie po niemal 12 godzinach grania wyłoniono najlepsze pary kobiece i męskie, które dokończyły rywalizację w niedzielę.

W finale kobiet o mistrzostwo walczyły reprezentantki Akademii Morskiej w Gdyni i AWF Katowice – Luisa Niemc/Aleksandra Theis oraz Aleksandra Filip/Izabela Soja. Do wyłonienia mistrzyń Polski wystarczyły dwie rozegrane partie i duet Niemc/Theis mógł cieszyć się ze złotych medali. Brąz przypadł Magdalenie Saad i Paulinie Gajewskiej, które również w dwóch setach rozprawiły się z parą Dominika Horbacz/Paula Radziwon.

Wśród panów zgodnie z oczekiwaniami triumfował duet Popek/Dziwierek (AWFiS Gdańsk), pokonując w meczu o złoto Piotra Wiśniewskiego i Andrzeja Skórskiego z Politechniki Gdańskiej. W "małym finale" po zaciętym pojedynku para WSPiA Poznań – Bartosz Mischke/Mateusz Mędrzyk wygrała 2:1 z parą z Politechniki Gdańskiej – Mateuszem Ziębą i Tomaszem Niemcem.Turniej był bardzo wymagający. Zagraliśmy aż 14 setów w jeden dzień. Mimo to jesteśmy zadowoleni, bo weszliśmy do pierwszej dziesiątki, poprawiając wynik zeszłoroczny. W następnym roku mierzymy jeszcze wyżej i mamy nadzieję, że zrealizujemy nasz cel – mówili po turnieju rzeszowianie – bracia Wojciech i Paweł Rusinowie, którzy wywalczyli brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych oraz ósmą lokatę wśród wszystkich AZS-ów.

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn (pierwsza dziesiątka):

1. Politechnika Gdańska

2. Politechnika Opolska

3. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie WWFiS w Białej Podlaskiej

4. Uniwersytet Łódzki

5. Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie

6. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku

7. Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

8. Politechnika Rzeszowska

9. Uniwersytet Zielonogórski

10. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie


Klasyfikacja drużynowa kobiet (pierwsza dziesiątka):

1. Uniwersytet Łódzki

2. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

3. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

4. Politechnika Wrocławska

5. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

6. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

7. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

8. Akademia Morska w Gdyni

9. Politechnika Opolska

10. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved