Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Aleksandra Baron: Ktoś musi przegrać, a ktoś wygrać

Aleksandra Baron: Ktoś musi przegrać, a ktoś wygrać

fot. Jacek Ostrowski

Joanna Gryma i Aleksandra Baron zostały tegorocznymi mistrzyniami Śląska w siatkówce plażowej juniorek. W zawodach, które odbywały się w miniony weekend, na podium stanęły jeszcze dwie pary Silesii Volley Sokół Mysłowice.

Nieco w cieniu plażowych mistrzostw świata do lat 23, które do niedzieli rozgrywane były w Mysłowicach, szesnaście par z województwa śląskiego walczyło o awans do półfinałów mistrzostw Polski juniorek. Turniej, potocznie nazywany mistrzostwami Śląska, rozgrywany był w Borownie koło Częstochowy, a udział w nim obok miejscowego LKPS-u wzięły pary z Będzina, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej czy Mysłowic.

Najlepsze w mistrzostwach Śląska okazały się Joanna Gryma i Aleksandra Baron, reprezentujące barwy MUKS-u PW M. Pasek Będzin. Co ciekawe, w siatkówce halowej Baron od kilku sezonów gra w drugoligowej Silesii Volley Sokół Mysłowice, której zawodniczki zajęły trzy kolejne miejsca, zdobywając tym samym kwalifikację do półfinałów mistrzostw Polski juniorek. – Szczerze powiedziawszy, w Silesii Volley nie miałam z kim zagrać. Na szczęście pojawiła się Asia Gryma. To zawodniczka bardzo dobrze grająca na piasku, dlatego podjęłyśmy decyzję, że zagramy razem – powiedziała szczęśliwa ze złotego medalu Aleksandra Baron. – Jedyną niewiadomą było to, jaki klub będziemy reprezentować… Ostatecznie trenerzy porozumieli się, że będzie to MUKS PW M. Pasek Będzin – dodała.

Warto podkreślić, że dla młodej siatkarki mistrzostwo Śląska na plaży nie jest jedynym sukcesem w tym sezonie. Baron wraz z Silesią świętowała najpierw złoty medal na hali w województwie oraz srebrny mistrzostw Polski w Jarosławiu. W II lidze zespół oparty niemal na samych juniorkach zajął 4. miejsce w grupie 2. Mistrzyni, po chwili wahania, przyznaje, że właśnie ten ostatni sukces ma dla niej największą wartość. – Ale tylko ze względu na to, że na boisku jesteśmy tylko we dwie. To, jak zagramy, jest tylko i wyłącznie naszą zasługą – wytłumaczyła.Baron zostawiła za sobą klubowe koleżanki, jednak i one uzyskały awans do dalszych gier, które w dniach 18-20 czerwca rozgrywane będą w Suchym Borze koło Opola. Obok duetu Gryma/Baron wystąpią tam wicemistrzynie Śląska, Marta Szajer i Inez Pfeifer, brązowe medalistki Angelika Szostok i Majka Szczepańska oraz czwarta para turnieju w Borownie, Klaudia Świstek i Martyna Pietrek.Wiadomo, że jak się kogoś bardzo lubi, to ciężko się gra przeciwko tym osobom, tym bardziej że niedawno wspólnie sięgnęłyśmy po medal mistrzostw Polski na hali. Jednak ktoś musi przegrać, a ktoś wygrać… – przyznała Aleksandra Baron.

Klasyfikacja końcowa:

1. Gryma J./Baron A. – (MUKS PW M. Pasek Będzin)
2. Szajer M./ Pfeifer I. – (Silesia Volley Mysłowice)
3. Szostok A./Szczepańska M. – (Silesia Volley Mysłowice)
4. Świstek K./Pietrek M. – (Silesia Volley Mysłowice)
———————-
5. Sowińska A./ Bubak P. – (MUKS PW M.Pasek Będzin)
6. Knysak M./ Knysak D. – (KS Częstochowianka)
7. Cichoń K./ Cichoń E. – (LKPS Borowno)
8. Przybyłek P./  Kuklewicz P. – (MKS Dąbrowa Górnicza)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved