Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > 12 zespołów w PlusLidze?

12 zespołów w PlusLidze?

fot. archiwum

Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała wciąż pracują nad spełnieniem warunków do gry w PlusLidze. Niedawno w obu klubach odbyły się wizytacje. Rada nadzorcza PLPS decyzję o ewentualnym powiększeniu elity ma podjąć 20 czerwca.

 

 

Niedawno wydawało się, że nie ma większych szans na poszerzenie PlusLigi. Jednak obecnie wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie najwyższa klasa rozgrywkowa będzie liczyła 12 zespołów. – Jesteśmy pod wrażeniem, jak wielkie zainteresowanie PlusLigą wykazują działacze, kibice, a przede wszystkim władze samorządowe w Radomiu i Bielsku-Białej. Można powiedzieć, że są napaleni – powiedział na łamach Przeglądu Sportowego Jan Zaremba, wiceprezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.Niedawno w obu klubach przeprowadzono wizytację, która zakończyła się sukcesem. – Uważam, że spotkania były bardzo owocne i mam nadzieję, że przyniosą oczekiwane przez nas efekty – skomentował wizytę prezes BBTS-u Piotr Pluszyński.

Jednak aby Czarni i BBTS zagrali w PlusLidze, muszą spełnić dwa kluczowe warunki – przekształcić się w sportowe spółki akcyjne i przedstawić gwarancje bankowe na dwa miliony złotych. Problemu nie powinna stanowić hala, bowiem radomianie mogą rozgrywać swoje mecze w hali miejscowej Politechniki. Natomiast na bielszczan czeka nowy obiekt, spełniający wszystkie wymogi PlusLigi. – Decyzja nie zostanie podjęta pod wpływem emocji. Stosujemy kryteria biznesowe. Rozstrzygnie rada nadzorcza, a nie zarząd PLPS. My tylko zbieramy informacje i przekażemy je dalej – podkreślił Artur Popko.

Rada nadzorcza PLPS decyzję podejmie 20 czerwca, ale ostateczna weryfikacja odbędzie się dopiero pod koniec lipca. Taka sytuacja z pewnością nie będzie sprzyjała budowie silnego teamu zarówno w Radomiu, jak i w Bielsku-Białej, bowiem już teraz rynek jest mocno przebrany. Ale przecież w poprzednim sezonie Effector Kielce też budował drużynę niemal na ostatnią chwilę, a i tak kieleckim działaczom udało się zbudować całkiem ciekawą drużynę. Na razie Czarnym i BBTS-owi nie pozostaje nic innego, jak pracować nad spełnieniem warunków do gry w elicie i cierpliwie czekać na decyzje PLPS-u.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved