Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Haga: Wołoszyn i Suwińska poległy w kwalifikacjach

WT Haga: Wołoszyn i Suwińska poległy w kwalifikacjach

fot. CEV

Po dobrym występie w CEV Satellite w Montpellier Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska pojechały do Hagi, by walczyć w kwalifikacjach do turnieju z cyklu World Tour. Łodzianki poległy jednak w I rundzie i jutro nie zobaczymy ich na holenderskich boiskach.

Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska w zeszłym tygodniu we francuskim Montpellier zajęły miejsca 7-8 w turnieju CEV Satellite. Prosto z Francji siatkarki ŁKS-u Łódź pojechały do Hagi, gdzie wzięły udział w kwalifikacjach do turnieju głównego World Tour. Polki w I rundzie trafiły na szwajcarską parę Romana Kayser/Muriel Graessli. Szwajcarki w tym sezonie zgromadziły już sześć razy więcej punktów rankingowych od naszej pary, nic więc dziwnego, że były w tym spotkaniu faworytkami.

Łodzianki zaczęły to spotkanie dobrze, jednak z biegiem czasu to rywalki uzyskiwały przewagę, ostatecznie wygrywając pierwszego seta do 15. W drugiej partii dominacja pary szwajcarskiej była już wyraźna i Polki przegrywając wysoko, do 10, pożegnały się z holenderskim turniejem. Od jutra w turnieju głównym grać będą Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które dostały od organizatorów "dziką kartę". Agnieszka i Karolina za tydzień spróbują swych sił w kwalifikacjach do World Tour w Rzymie.

Suwińska/Wołoszyn POL [21] – Kayser/Graessli SUI [12] 0:2
(15:21, 10:21)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved