Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tamara Kaliszuk siatkarką Pałacu Bydgoszcz

Tamara Kaliszuk siatkarką Pałacu Bydgoszcz

fot. jedynkaaleksandrow.pl

Niedawno na łamach naszego serwisu informowaliśmy, że Pałac Bydgoszcz prowadzi zaawansowane rozmowy z atakującą Tamarą Kaliszuk. Oficjalnie już można powiedzieć, iż zawodniczka ta sezon 2013/2014 spędzi w klubie znad Brdy.

Fakt podpisania rocznej umowy z bydgoskim klubem potwierdziła Strefie Siatkówki sama zawodniczka, która nie ukrywała przy okazji radości z zaistniałej sytuacji i możliwości gry w ekstraklasie. 23-letnia atakująca ostatnie sezony spędziła na zapleczu ORLEN Ligi, w Treflu Sopot, PTPS-ie Piła, Chemiku Police i ostatnio w Jedynce Aleksandrów Łódzki. Tamara Kaliszuk z tym ostatnim zespołem była bliska wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale najpierw lepszy okazał się Chemik Police, a następnie Siódemka Legionovia. Ostatecznie Jedynka nie zagra w nowym sezonie nawet w I lidze. Tamara Kaliszuk ma już za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, kiedy to reprezentowała barwy Gedanii Żukowo. Siatkarka ta ma 182 cm wzrostu i o miejsce w składzie będzie rywalizowała z Zuzanną Czyżnielewską.

Można już powiedzieć, że powoli krystalizuje się kadra zespołu trenera Rafała Gąsiora na sezon 2013/2014. Będzie ona oparta głównie na młodych zawodniczkach, wychowankach klubu. Do drużyny dołączyły Paulina Głaz, Kinga Dybek i Ewelina Janicka, a z AZS-u UEK Kraków przyszła Katarzyna Połeć. Do Bydgoszczy wróciła również Katarzyna Wysocka , która tutaj stawiała pierwsze kroki. Z zespołem pożegnało się kilka czołowych zawodniczek z ubiegłego sezonu. Rachael Adams wybrała ofertę ekipy z Dąbrowy Górniczej, Magdalena Mazurek i Justyna Sosnowska przeniosły się do Muszyny. Z Chemikiem Police rozmowy prowadzi Anna Grejman, a Mayvelis Martinez Adlum, Rita Lillom, Dominika Schulz i Marta Kuehn-Jarek wciąż szukają klubów.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved