Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rewolucja kadrowa w Siedlcach, Sobczak i Stańczuk w KPS-ie

Rewolucja kadrowa w Siedlcach, Sobczak i Stańczuk w KPS-ie

fot. archiwum

Roszady kadrowe trwają w KPS-ie Siedlce. Nowym środkowym mazowieckiego zespołu został Tomasz Stańczuk, a libero - Damian Sobczak. Z zespołem pożegnali się za to: Jakub Bucki, Damian Kaniowski, Witold Chwastyniak oraz Dawid Bułkowski.

Jednym z aktywniejszych graczy na rynku transferowym w I lidze mężczyzn jest ostatnio KPS Siedlce. Widać, że trener Gerymski ma pewną wizję budowy drużyny, którą stara się krok po kroku realizować. Stąd w zespole ma miejsce prawdziwa rewolucja kadrowa, bowiem opuściło go już ośmiu zawodników. Wcześniej informowaliśmy, że w przyszłym sezonie w KPS-ie nie zagrają: Damian Kaniowski, Tomasz Obuchowicz, Jakub Kowalczyk, Kamil Długosz i Maciej Gorzkiewicz. Do tego grona dołączyli także trzej inni siatkarze, czyli Dawid Bułkowski, Jakub Bucki oraz Witold Chwastyniak. Za to w mazowieckiej drużynie pozostanie Paweł Rejowski.

Pierwszym nabytkiem siedleckiego zespołu został Piotr Milewski, który ostatnio grał w Avii Świdnik. Na libero w mazowieckiej ekipie zagra Damian Sobczak, który przez trzy ostatnie sezony bronił barw Energetyka Jaworzno, zatem jest bardzo dobrze znany trenerowi Gerymskiemu. Szkoleniowiec chwali 22-letniego gracza przede wszystkim za dobrą postawę w przyjęciu. Sobczak w minionym sezonie mógł pochwalić się prawie 70-procentową skutecznością w tym elemencie.

Z kolei na środku siatki w KPS-ie zagra Tomasz Stańczuk. 25-letni zawodnik przez ostatnie trzy sezony bronił barw Energi Pekpol Ostrołęka, a wcześniej grał w walczącym w PlusLidze AZS-ie UWM Olsztyn. Na razie nie wiadomo, kto będzie jego konkurentem o miejsce w podstawowej szóstce, bowiem z klubem pożegnali się inni środkowi. Jednak już widać, że w Siedlcach budowany jest ciekawy zespół, który może solidnie namieszać na zapleczu PlusLigi.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved