Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Mikołajczak zostaje w Treflu

Paweł Mikołajczak zostaje w Treflu

fot. Cezary Makarewicz

LOTOS Trefl Gdańsk będzie kontynuował współpracę z atakującym Pawłem Mikołajczakiem. Leworęczny siatkarz będzie grał na Pomorzu przez kolejny sezon. Jego rywalem do miejsca w składzie prawdopodobnie będzie Jakub Jarosz.

Paweł Mikołajczak jest zawodnikiem, który na parkietach PlusLigi spędził już kilka sezonów. W swojej karierze 25-letni siatkarz reprezentował barwy m.in. AZS-u Częstochowa czy AZS-u Politechniki Warszawskiej, z którym dotarł do finału Pucharu Challenge. Do zespołu z Gdańska Mikołajczak dołączył przed minionym sezonem. W Treflu Mikołajczak nie miał pewnego miejsca w wyjściowym ustawieniu, a o pierwszą szóstkę walczył z Michałem Kamińskim, który już pożegnał się z klubem z województwa pomorskiego.

Przed rozpoczęciem sezonu 2012/2013 leworęczny siatkarz podpisał dwuletnią umowę, która wiązała go z Treflem do zakończenia rozgrywek 2013/2014. Zarówno klub, jak i siatkarz, zdecydowali, że chcą kontynuować współpracę i wypełnić ostatni rok obowiązującego kontraktu.

Nowy trener gdańszczan, Radosław Panas, wysoko ceni umiejętności młodego siatkarza, z którym miał okazję współpracować w Częstochowie. – Paweł to ambitny i pracowity siatkarz, grający z pełnym zaangażowaniem i dysponujący świetną zagrywką. W przeszłości niejednokrotnie dzięki swoim atutom potrafił zdobywać ważne, zwycięskie dla swojej drużyny punkty. Bardzo mi zależało, by pozostał w naszym zespole – zakończył szkoleniowiec Trefla.Bardzo blisko podpisania umowy z Treflem Gdańsk jest również Jakub Jarosz. Reprezentacyjny atakujący, który ostatnie dwa sezony spędził na Półwyspie Apenińskim w barwach Andreoli Latina, zdecydował się na powrót do kraju. Choć jego usługami zainteresowane były podobno także ekipy z Bydgoszczy i Kędzierzyna-Koźla, to samemu zawodnikowi najbliżej jest do Gdańska. Najprawdopodobniej to z Jaroszem przyjdzie Pawłowi Mikołajczakowi rywalizować o miejsce w wyjściowym ustawieniu drużyny znad Bałtyku.

źródło: inf. własna, sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved