Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Murilo Endres w RJX Rio de Janeiro

Murilo Endres w RJX Rio de Janeiro

fot. archiwum

Jeden z najbardziej cenionych brazylijskich siatkarzy ostatnich lat, Murilo Endres, zakończył przygodę z Sesi São Paulo i związał się nową umową z aktualnym mistrzem brazylijskiej Superligi, RJX. Do Rio de Janeiro może przenieść się także Jaqueline Carvalho.

Zespół prowadzony przez Marcelo Fronckowiaka solidnie się wzmacnia przed nowym sezonem. Do drużyny trafił już utalentowany środkowy Vivo/Minas, Mauricio Souza oraz brazylijski wieżowiec Leandro Vissotto, który uzupełnił lukę po odejściu Theo Lopesa do włoskiej BCC-NEP Castellana Grotte. Oprócz Theo Rio de Janeiro opuścił Lucas Saatkamp, który przeniósł się do Sesi, a w ostatnich dniach w brazylijskich mediach pojawiła się informacja jakoby Dante Amaral miał nie przedłużyć swojej umowy z RJX. Na razie jednak nie ma żadnych potwierdzonych informacji dotyczących przyszłości doświadczonego przyjmującego.

Murilo Endres ostatnie cztery sezony spędził w zespole Sesi São Paulo, z którym zdobył mistrzostwo Brazylii (2010/2011), dwa mistrzostwa stanowe (2011, 2012), Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej (2011) oraz czwarte miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata (2011). Świetny przyjmujący i kapitan Sesi zdecydował się zamienić tłoczne São Paulo na nie mniej tłoczne, ale bardziej radosne i żywiołowe Rio de Janeiro. Brazylijczyk z ekipą mistrzów Brazylii, RJX, podpisał roczny kontrakt. W nowej drużynie Murilo o miejsce w składzie będzie musiał walczyć z Thiago Alvesem, a być może także z Dante i Gibą.

Murilo Endres to jeden z członków legendarnej wręcz kadry Brazylii, która w pierwszym dziesięcioleciu XXI wieku zdobyła praktycznie wszystkie trofea możliwe do zdobycia. Murilo ma na swoim koncie m.in. sześć złotych medali Ligi Światowej, dwa mistrzostwa świata, Puchar Świata i dwa srebrne medale olimpijskie. W swojej karierze brat środkowego Gustavo Endresa reprezentował barwy brazylijskich: Banespy i Suzano oraz włoskich: Tonno Callipo Vibo Valentia oraz Trenkwalder Modena. Z tym ostatnim w 2008 roku zdobył Puchar Challenge.Brazylijscy dziennikarze prześcigają się w domysłach odnośnie kroków, które w związku z tą decyzją podejmie partnerka Murilo, Jaqueline Carvalho. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Jacqueline przedłuży kontrakt z ekipą wicemistrzyń Brazylii, Sollys/Nestle Osasco, jednakże teraz bardziej prawdopodobne jest, iż przyjmująca przeniesie się do Unileveru Rio de Janeiro. Podobno siatkarka wyraziła chęć gry w zespole prowadzonym przez Bernardo Rezende, a nawet zgodziła się obniżyć swoje wymagania finansowe. Drugim scenariuszem prognozowanym przez media w Kraju Kawy jest ciąża zawodniczki i związana z tym przerwa w uprawianiu sportu.

źródło: blogdobrunovoloch.blogosfera.uol.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved