Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mecze I ligi mężczyzn obejrzymy przez internet?

Mecze I ligi mężczyzn obejrzymy przez internet?

fot. archiwum

Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz trzech klubów I ligi mężczyzn odbyli spotkanie, na którym poruszono między innymi kwestię pozyskiwania sponsorów przez zespoły z zaplecza ekstraklasy, a także możliwość oglądania meczów I ligi przez internet.

Prezes Mirosław Przedpełski, wiceprezesi: Andrzej Lemek, Witold Roman, przewodniczący Wydziału Rozgrywek Jacek Sęk oraz kierownik działu rozgrywek Andrzej Warych spotkali się z przedstawicielami klubów I ligi mężczyzn, prezesami klubów: Camper Wyszków – Robertem Czyżakiem, KPS Siedlce – Marianem Burzcem i KS Cuprum Mundo Lubin – Dariuszem Biernatem.

Podczas spotkania zaprezentowany został projekt transmisji internetowych z rozgrywek I ligi mężczyzn, wraz z finansowymi, technicznymi i logistycznymi warunkami realizacji projektu. – Nie ma wątpliwości, że przekaz internetowy ma największe możliwości rozwoju, tak pod względem technologicznym, jak i w szeroko rozumianej przestrzeni medialnej – powiedział prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

Uczestnicy spotkania przedstawili pomysły związane z pozyskaniem sponsora tytularnego rozgrywek. – Źródeł finasowania rozwoju siatkówki należy też szukać w programach krajowych, lokalnych i europejskich związanych z promocją biznesu poprzez sport – zauważył prezes związku. – Wypracowanie, a to znaczy podwyższenie standardów jest szansą dla klubów na postęp tak sportowy, jak i organizacyjny – dodał Witold Roman, wiceprezes PZPS.Reprezentanci kubów I ligi mężczyzn zadeklarowali, że na bazie ram oferty sponsorskiej zbilansują możliwości poszczególnych klubów I ligi jako całości. – Istotna część klubowych budżetów pochodzi z środków samorządowych, które są mocno ograniczone. Dlatego wsparcie z innych źródeł, szczególnie na rozwój siatkówki, wydaje się konieczne – powiedział Marian Burzec, prezes klubu z Siedlec.

Rozmawiano także o kształcie I ligi w sezonie 2013/2014. Decyzja Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. o ewentualnym rozszerzeniu rozgrywek PlusLigi będzie mieć wpływ ma liczbę klubów rywalizujących w I lidze. Niewykluczone więc, że otwiera się szansa na awans (powrót) przed klubami II ligi. – Poziom sportowy zakończonych rozgrywek był wysoki i warto pamiętać, by był nie gorszy, ale może jeszcze wyższy w następnym sezonie – podkreślił Andrzej Lemek, wiceprezes, sekretarz generalny PZPS.

Poruszono także kwestie związane z kosztami opłat sędziowskich, wymiany materiałów szkoleniowych, formuły Pucharu Polski. – Taka regularna wymiana poglądów, pomysłów i doświadczeń jest niezbędna. Dlatego będziemy je kontynuować – powiedział Jacek Sęk, przewodniczący Wydziału Rozgrywek PZPS.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved