Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Marek Mierzwiński: Ciągle musiałem kombinować

Marek Mierzwiński: Ciągle musiałem kombinować

fot. archiwum

Zespół Zawiszy Sulechów ma za sobą bardzo długi sezon, jednak jego zakończenie było bardzo satysfakcjonujące. Drużyna awansowała bowiem do I ligi. - To ogromny sukces - powiedział Marek Mierzwiński, szkoleniowiec ekipy z Sulechowa.

Trener Mierzwiński przyznał, że to był najtrudniejszy sezon w jego karierze. Z drugiej strony awans do I ligi kobiet to jego wielki sukces, dlatego szkoleniowiec nie zamierza narzekać. – Mieliśmy do osiągnięcia cel, który udało się zrealizować. To ogromny sukces. Jeden z moich większych, o ile nie największy w pracy trenerskiej – powiedział na łamach „Gazety Lubuskiej".

Szczęśliwie zawodniczki Zawiszy omijały poważne urazy. – Właściwie przytrafiły się trzy – przyznał Marek Mierzwiński. – Długo ciągnął się uraz barku Ani Wodrowskiej, która bardzo dobrze rozpoczęła sezon. Później nogę skręciła Dorota Ciechnowska. Podobnego urazu doznała Patrycja Kucharska. Na szczęście, w ich przypadku leczenie trwało tydzień, dwa.

Dzięki zdrowemu teamowi szkoleniowiec mógł skupić się na innych zadaniach. Jego zespół w trakcie całego sezonu musiał zbudować siedem lub osiem szczytów formy, dużo więcej niż zazwyczaj. – W takim normalnym cyklu, w zwykłym systemie rozgrywek buduje się dwa, trzy szczyty formy na sezon. W naszym przypadku właściwie przestałem je liczyć. Trzeba było szykować około siedmiu czy ośmiu. Ciągle musiałem kombinować, żeby dziewczyny były w optymalnej dyspozycji fizycznej i psychicznej. Cieszę się, że z tego wybrnęliśmy.Trener Mierzwiński wie już, że jego zespół opuści pięć zawodniczek. Liczy jednak na to, że do końca czerwca nowy skład zostanie skompletowany.

Rozmawiał Jakub Lesiński

źródło: gazetalubuska.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved