Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Marcin Możdżonek: Taka drużyna jak Brazylia błędów nie wybacza

Marcin Możdżonek: Taka drużyna jak Brazylia błędów nie wybacza

fot. archiwum

Nie milkną echa po dwóch spotkaniach reprezentacji Polski z Brazylią, które rozpoczęły walkę Polaków w tegorocznej Lidze Światowej. - Mogliśmy wygrać mecz - powiedział o drugim spotkaniu z Canarinhos kapitan polskiej drużyny, Marcin Możdżonek.

Myślę, że mogliśmy wygrać mecz. Niestety, wciąż gramy zbyt nerwowo i popełniamy proste błędy – przyznał w rozmowie z Przeglądem Sportowym Marcin Możdżonek. Jeden z najlepszych zawodników na boisku, środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, wspólnie z szalejącym w obronie Pawłem Zatorskim nie był w stanie odwrócić losów drugiego spotkania.

W drugim pojedynku Polacy po przegranych dwóch partiach potrafili się podnieść i w kolejnych walczyć do końca. Ostatecznie udało im się doprowadzić do tie-breaka, w którym Brazylijczycy byli już jednak górą. – Źle rozpoczęliśmy tę partię, popełniając głupie błędy, a taka drużyna jak Brazylia błędów nie wybacza – zaznaczył Możdżonek. – Zawsze mogę obiecać jedynie walkę do końca w każdym meczu. Co do formy, mam nadzieję, że będzie rosła. Teraz trochę potrenujemy i w spotkaniach przeciwko Francji powinno być lepiej – dodał.

W kolejnej kolejce Polacy pauzują i będą przygotowywać się do spotkań z Francją. Przyszli rywale w tym czasie rozegrają dwa mecze z reprezentacją USA. We Francji okaże się, czy przerwa wpłynie pozytywnie na polski zespół. – Myślę, że wyjdzie nam na dobre. Potrzebujemy treningów i ciężkiej pracy, żeby zbudować formę na turniej finałowy w Mar del Placie, w którym mimo porażek z Brazylią nadal zamierzamy zagrać – zapewnił kapitan biało-czerwonych.Rozmawiał: Kamil Drąg, więcej w serwisie Przeglądu Sportowego

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved