Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kacper Popik i Mateusz Zarankiewicz graczami Kęczanina

Kacper Popik i Mateusz Zarankiewicz graczami Kęczanina

fot. archiwum

Kęczanin Kęty powoli kompletuje skład na następny sezon. Nowym rozgrywającym zespołu znad Soły został Kacper Popik, który ostatnio bronił barw Energetyka Jaworzno, zaś na pozycji atakującego zagra Mateusz Zarankiewicz.

Kacper Popik przygodę z siatkówką rozpoczął w BBTS-ie Bielsko-Biała. Później przez trzy sezony reprezentował barwy drugoligowego Delic-Polu Norwid Częstochowa. Następnie na rok wrócił do Bielska-Białej, a przed poprzednimi rozgrywkami przeniósł się do Energetyka Jaworzno. Jednak kłopoty organizacyjno-finansowe drużyny prowadzonej przez Sławomira Gerymskiego sprawiły, że zespołowi nie udało się utrzymać w I lidze, a Popik zaczął poszukiwania nowego klubu. Ostatecznie trafił pod skrzydła Marka Błasiaka. Jest to młody, obiecujący rozgrywający. W ostatnich latach jest bardzo widoczny progres jego umiejętności. Poza tym kładziemy nacisk na to, aby w drużynie grało jak najwięcej zawodników z Podbeskidzia. Popik jest siatkarzem z Bielska-Białej, czyli z naszych terenów. Dla koniunktury siatkówki jest to lepszy ruch niż sprowadzanie zawodników z odległych zakątków Polski – powiedział Strefie Siatkówki trener kęckiego zespołu. Nie wiadomo jeszcze z kim Popik będzie rywalizował o miejsce w podstawowej szóstce, bowiem klub nie zakontraktował jeszcze drugiego sypacza. – Z Maciejem Fijałkiem nie mamy na razie porozumienia. Być może Kacper będzie pierwszym rozgrywającym – dodał Marek Błasiak.

Kolejnym zawodnikiem, który poszedł w ślady Marcina Kantora i zamienił Będzin na Kęty, jest Mateusz Zarankiewicz. 23-letni atakujący urodzony w Kędzierzynie-Koźlu swoją siatkarską karierę rozpoczynał w Ruchu Zdzieszowice. W kolejnych latach mierzący 196 centymetrów wzrostu siatkarz reprezentował barwy MMKS-u Kędzierzyn-Koźle i Farta Kielce, a ostatni sezon spędził na zapleczu ekstraklasy w MKS-ie Banimex Będzin. Zarankiewicz w swoim dorobku ma medale rozgrywek młodzieżowych – brązowy w kategorii kadetów, a także srebrny w kategorii juniorów.

W poprzednim sezonie Kęczanin postawił na mieszankę rutyny z młodością, która przyniosła dobry wynik. – Takie mieliśmy wstępne założenia również teraz, ale na razie postawiliśmy bardziej na młodość niż na rutynę – skomentował Błasiak. – Być może młodzi zawodnicy będą musieli wziąć ciężar gry na swoje barki, bo rutynowanych graczy w zespole będzie bardzo mało lub nie będzie ich w ogóle – dodał.Przypomnijmy, że wcześniej nowym zawodnikiem zespołu znad Soły został Marcin Kantor, który przeniósł się do Kęt z MKS-u Banimex Będzin. Ponadto w dalszym ciągu w barwach Kęczanina grać będą: Mateusz Błasiak i Jakub Gaweł (przyjmujący), Michał Mysera, Paweł Pietraszko oraz Dariusz Kubica (środkowi), a także Jonasz Biegun (atakujący).

źródło: inf. własna, keczanin.info

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved