Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dragan Travica: Chcemy odnosić zwycięstwa w każdym spotkaniu

Dragan Travica: Chcemy odnosić zwycięstwa w każdym spotkaniu

fot. archiwum

Pierwszy weekend rozgrywek Ligi Światowej reprezentacja Włoch zakończyła dwiema wygranymi z Niemcami. Pierwszy mecz w Modenie Włosi wygrali 3:0 a drugi w Turynie 3:2. - To były dwa kompletnie różne mecze - uważa Dragan Travica.

W drugim meczu Niemcy postawili wam trudniejsze warunki. Jak oceniłbyś te dwa pierwsze spotkania Ligi Światowej?

Dragan Travica:To były dwa kompletnie różne mecze. W piątek zagraliśmy naprawdę dobrze, a Niemcy gorzej niż w niedzielę. W drugim spotkaniu znakomicie prezentowali się na skrzydłach, a my w pierwszych dwóch setach mieliśmy problem z własną zagrywką i blokiem. Po dwóch przegranych partiach pokazaliśmy jednak charakter naszej drużyny i poprawiliśmy serwis. To utrudniło grę Niemcom, którzy przestali być tak skuteczni. Bardzo dobrze zaczęliśmy tie-breaka (6:1 – przyp. red) i wygraliśmy całe spotkanie. Myślę, że reprezentacja Niemiec zagrała w niedzielę dobrą siatkówkę.

Jakie są cele na ten sezon reprezentacyjny?Myślę, że najważniejszą imprezą w tym sezonie będą mistrzostwa Europy. Ja sam lubię rozgrywki Ligi Światowej, ponieważ moim zdaniem to jest najlepszy turniej, jaki w tej chwili istnieje. To jest wspaniała okazja, aby budować drużynę. Gra w Lidze Światowej pozwoli nam dobrze się przygotować do mistrzostw Europy, wzmocni naszą drużynę także w perspektywie mistrzostw świata i kolejnych igrzysk w Rio. Chcemy odnosić zwycięstwa w każdym spotkaniu. Bardzo zależy nam na udziale w turnieju finałowym w Argentynie. Tam będzie okazja zmierzyć się z najlepszymi drużynami świata, a to dla nas jest bardzo ważne.

Podpisałeś kontrakt z Biełgorie Biełgorod. Dlaczego zdecydowałeś się na ten krok?

Tak, tak, następny sezon spędzę w zimnej Rosji (śmiech). To dla mnie szansa sprawdzenia się. Biełgorie to bardzo dobra drużyna, której celem jest zdobycie mistrzostwa Rosji, złotego medalu w Lidze Mistrzów. To są także moje marzenia, więc mam wiele szczęścia, że tam będę mógł je spróbować realizować. Myślę, że także dla mnie jako człowieka, wyjazd do zagranicznej ligi, poza Italię, będzie bardzo rozwojowy.

Nie obawiasz się długich lotów na ligowe mecze oraz mroźnej zimy w Rosji?

Nie, nie boję się tego w ogóle. Przywykłem do lotów. Poza tym od czternastu lat jestem z dala od swojej rodziny i przyjaciół, to nie będzie problem. Potrzebuję zmiany i nowych doświadczeń, dlatego zdecydowałem się na wyjazd do Rosji. Co do zimy – rzeczywiście, to mnie trochę przeraża. Będę musiał zainwestować w ciepłą kurtkę (śmiech).

W Polsce mówiło się o tym, że zagrasz w jednym z naszych klubów. Jak to było naprawdę, otrzymałeś propozycję gry w PlusLidzie?

Na pewno Polska jest krajem, w którym chciałbym kiedyś zagrać. Jest na mojej liście. W Polsce jest mocna liga, a przede wszystkim wspaniała atmosfera na każdym meczu. Według mnie najlepsza na świecie. Teraz jednak zdecydowałem się na Superligę, ale w przyszłości na pewno chciałbym zagrać w Polsce.

Rozmawiała: Dorota Szturm de Hirszfeld

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved