Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bernardo Rezende: Rywale są mocni

Bernardo Rezende: Rywale są mocni

fot. archiwum

Reprezentacja Brazylii dwukrotnie pokonała biało-czerwonych na otwarcie Ligi Światowej w grupie A. Mimo to Canarinhos muszą popracować nad wyeliminowaniem błędów. W drugim spotkaniu, które trwało pięć setów, popełnili ich aż 44.

Ta liczba jest faktycznie przerażająca! Mamy swój system gry, moim zdaniem optymalny, lecz te pomyłki trochę wybijają nas z uderzenia – przyznał Bernardo Rezende na łamach „Przeglądu Sportowego".

Szkoleniowiec brazylijskiej ekipy ma jednak jeszcze inne zmartwienie – mięśnie brzucha naderwał Lucas. Ten uraz eliminuje go z gry na kilka tygodni. – Wprawdzie młodziutki Isac, który wszedł na zmianę, spisał się bardzo dobrze, jednak to był dla niego pierwszy tak ważny mecz w życiu. Przeszedł prawdziwy chrzest bojow y – powiedział Bernardo Rezende.

Trener Canarinhos podkreślił, że dwie wygrane nad polską ekipą jeszcze nic nie dają jego drużynie. – Wygrane w Polsce niczego nam jeszcze nie zagwarantowały. Uważam, że wasza reprezentacja jeszcze pokaże wspaniałą formę. Nie zapominamy także o Bułgarach, którzy wygrali dwa mecze z niebezpieczną Francją. Poza tym teraz czeka nas trzydziestogodzinna podróż i później walka z Argentyną czy USA. Rywale są mocni – zaznaczył.Rezende komplementował także atmosferę, która panowała na meczach Polska – Brazylia. – W Polsce gra się wyjątkowo, bo ludzie rozumieją siatkówkę, czują ją i kochają całym sercem. To naprawdę niesamowite, gdy przyjeżdżasz na mecz do obcego kraju i czujesz, że ludzie cię szanują. Nigdzie na świecie tego nie ma, przynajmniej z takim zachowaniem się nie spotkałem. Atmosfera w Łodzi i innych polskich halach powinna być wzorem dla całego świata.

*Rozmawiał Kamil Składowski
Więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved