Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Ricardo Lucarelli: Nie jest mi łatwo, czasami czuję presję

Ricardo Lucarelli: Nie jest mi łatwo, czasami czuję presję

fot. Joanna Skólimowska

W piątek pozostawał dosyć enigmatycznym zawodnikiem, ale po meczach z Polską wiadomo, że będzie stanowił o sile brazylijskiej kadry. - Czasami nie mogę uwierzyć, że gram w reprezentacji swojego kraju - powiedział Strefie Siatkówki Ricardo Lucarelli.

Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Musisz być bardzo zadowolony.

Ricardo Lucarelli:Tak. Dla mnie są to pierwsze spotkania w pierwszej szóstce reprezentacji, dlatego jestem bardzo szczęśliwy. Czuję dumę, będąc częścią tego zespołu, grając dla Brazylii, tym bardziej wygrywając dwa mecze w Polsce, przeciwko zeszłorocznym zwycięzcom Ligi Światowej. Nie jestem jednak zbyt szczęśliwy, bo mogłem zagrać lepiej. Na szczęście pomogli mi koledzy z drużyny i dzięki temu udało nam się wygrać.

Granie w pierwszej szóstce tak utytułowanego zespołu musi być dla 21-latka sporym wyróżnieniem, ale i wyzwaniem.O tak. Czasami nie mogę uwierzyć, że gram w reprezentacji swojego kraju. Jestem dumny i mam wielką nadzieję, że nadal będę mógł w niej występować, najlepiej aż do emerytury (śmiech).

W pewnym sensie pojawiłeś się w kadrze i wypełniasz przestrzeń powstałą po Gibie, który zakończył karierę reprezentacyjną oraz po kontuzjowanym Murilo. Czy to dla ciebie dodatkowa presja, zastępować takie legendy, czy może w ogóle o tym nie myślisz?

To jest bardzo ciężkie zadanie, ponieważ to są bardzo dobrzy zawodnicy. W pewnych okresach czasu zdecydowanie najlepsi na świecie. Murilo był przecież najlepszy w 2010 roku, Giba wcześniej dostawał ten tytuł jakieś pięć razy. Nie jest mi łatwo, czasami czuję tę presję, ale staram się wyluzować. Odnoszę wrażenie, że za każdym razem idzie mi coraz lepiej.

Podobało ci się w Polsce?

O tak, zdecydowanie. To fajny kraj, ludzie potrafią świętować grę swojego zespołu, wspierają zawodników. To naprawdę świetne.

A co sądzisz o czwartkowym treningu na Stadionie Narodowym?

Według mnie bardzo ciężko byłoby tam zagrać, bo przez jego ogromne rozmiary czasem nie widziałem nawet piłki (śmiech). Chociaż może gdybyśmy tam potrenowali przez jakiś czas, dałoby się to zrobić.

W nowym sezonie klubowym będziesz grał w Sesi Sao Paulo. Jakie są twoje oczekiwania?

To bardzo dobra drużyna, przez ostatnie lata zawsze była w pierwszej czwórce ligi, więc jestem bardzo zadowolony, że będę mógł tam grać. Tym bardziej, że mam tam przyjaciół. Planuję dać z siebie wszystko i pomóc zespołowi w zdobyciu mistrzostwa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved