Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Puchar Przechodni wrócił do Metra

Puchar Przechodni wrócił do Metra

fot. archiwum

Zakończył się XVIII Międzynarodowy Turniej Młodzików o Puchar Przechodni Klubu Sportowego Metro Warszawa, który organizowany jest od 1996 r. Startują w nim chłopcy, którzy w kolejnym sezonie będą rywalizować w rozgrywkach ogólnopolskich młodzików.

W tym roku w turnieju wystąpiło osiemnaście zespołów z rocznika 1999, w tym goście z Berlina, zespół Berliner TSC. Organizatorzy, witając tegorocznych uczestników turnieju, wspominali pierwszą edycję, kiedy Puchar Przechodni wygrał zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki z Pawłem Woickim w składzie, pokonując Maraton Świnoujście z Michałem Ruciakiem. W dniu rozpoczęcia tegorocznego turnieju w meczu Ligi Światowej Polska-Brazylia występowali z kolei Bartman, Wrona i Drzyzga – także uczestnicy ursynowskich turniejów w minionych latach, a lista nazwisk znanych polskich siatkarzy, grających u progu swojej kariery w metrowskich turniejach jest o wiele dłuższa.

Zawody rozgrywano w pięknej hali widowiskowo-sportowej Arena Ursynów, w której odbywają się mecze PlusLigi z udziałem zespołu Politechniki Warszawskiej. Atrakcją i wielkim przeżyciem dla uczestników była możliwość zwiedzania i jednocześnie stołowania się w jedynej w Polsce siatkarskiej restauracji-muzeum Volley Bajka zlokalizowanej właśnie w hali Arena Ursynów. Gospodarzem tego szczególnego dla siatkarskich pokoleń miejsca jest pan Grzegorz Szewczyk, któremu organizatorzy i uczestnicy bardzo dziękują za tak sympatyczną gościnę.

Turniejowe zmagania toczyły się jednocześnie na trzech boiskach. Pierwszego dnia rozegrano mini-turnieje w trzech grupach eliminacyjnych. Następnie w sobotę, według ustalonego klucza, rozgrywano mecze w grupach ćwierćfinałowych. W niedzielę doszło do najważniejszych rozstrzygnięć podczas spotkań o miejsca. Na zakończenie rozegrano decydujący mecz finałowy: SOS Wołomin – Metro Warszawa, który miał swoją dramaturgię i stał na wysokim siatkarskim poziomie. Po raz czwarty w osiemnastoletniej historii tego turnieju, po sześciu latach od ostatniego zwycięstwa, mecz finałowy wygrali gospodarze siatkarze warszawskiego Metra, pokonując rywali 2:0 (do 27 i 16). Emocje były ogromne na boisku i na widowni, a końcówka pierwszego seta podbiła tętno na najwyższy poziom. Siatkarze z Wołomina mieli trzy kolejne setbole, a następnie Metro miało swoje trzy szanse na skończenie pierwszej partii. W decydującej akcji tego seta, po ataku warszawian piłka obroniona przez ekipę z Wołomina „zatańczyła" na taśmie i osunęła się na stronę gospodarzy, jednak w ostatniej chwili jeden z zawodników rzutem podbił piłkę, która wróciła na drugą stronę i wpadła w boisko między zaskoczonych siatkarzy z Wołomina. W drugim secie przewaga zespołu z Ursynowa była wyraźna i wygrali do 16.Zespół gospodarzy, prowadzony przez trenera Adama Bigosa , wystąpił w tym turnieju w następującym składzie: Mateusz Janikowski, Jan Gawryś, Dominik Żukowski, Jan Niziński, Michał Adamczyk, Jan Stopa, Jacek Sałajczyk, Janusz Fryzka i Piotr Szostek. Trener Adam Bigos był zadowolony ze swoich zawodników. – Bardzo się cieszę, że zdobyliśmy dla Metra Puchar Przechodni, który po sześciu latach wędrowania po Polsce przez najbliższy rok zostanie w naszym klubie. Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Zagrali dobrze, nie tracąc w całym turnieju nawet jednego seta. Rywale byli mocni, często musieliśmy gonić wynik, bronić setbole, ale w najważniejszych momentach udało nam się wygrać decydujące akcje. Nawet kontuzja w półfinale Janka Stopy, który jest podstawowym graczem w tej grupie, nie podłamała drużyny. Teraz myślami jesteśmy już w przyszłym sezonie i postaramy się jak najlepiej wypaść w przyszłorocznych rozgrywkach młodzików – przyznał po zawodach.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki oraz inne nagrody. Najlepsze trzy zespoły otrzymały medale, a zwycięzca turnieju Metro Warszawa wzniósł do góry okazały Puchar Przechodni. Tradycyjnie ostatnim akcentem tego trzydniowego siatkarskiego święta był konkurs na celność odbicia siatkarskiego z udziałem wszystkich startujących w turnieju zawodników.

Końcowa kolejność turnieju:
1. Metro Warszawa
2. SOS Wołomin
3. TS Volley Rybnik
4. UKS Olimp Ostrołęka
5. UKS Dwójka Stalowa Wola
6. MOS Wola Warszawa
7. Białystok (Kadra woj. Podlaskiego)
8. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
9. UKS Plas Warszawa
10. Berliner TSC
11. AKS Resovia Rzeszów
12. UKS Sokół Żuromin
13. MKS MDK Warszawa
14. UKS Strzelce Opolskie
15. Metro III
16. DMKS Plas Kielce
17. Metro II (2000)
18. Drim Tim Polska

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved