Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Kubiak: Cieszmy się z jednego punktu

Michał Kubiak: Cieszmy się z jednego punktu

fot. archiwum

- Zagraliśmy dwa diametralnie różne spotkania. My jesteśmy mimo porażki zadowoleni z tego meczu - przyznał po drugim spotkaniu z Brazylią przyjmujący reprezentacji Polski, Michał Kubiak. Biało-czerwoni przegrali w nim mimo walki 2:3.

Zawodnik Jastrzębskiego Węgla nie chciał zagłębiać się w szukanie przyczyn tego niekorzystnego rezultatu. – Trudno powiedzieć co zadecydowało o naszej przegranej. Nie chciałbym na gorąco analizować tego spotkania, bo nie powinno się tak robić – przyznaje Michał Kubiak.  Przyjmujący reprezentacji Polski mając na uwadze klasę przeciwnika, docenił wagę zdobytego jednego „oczka” w tabeli naszej grupy. – Cieszmy się z jednego punktu – przekonuje Kubiak.

Teraz reprezentację Polski czekają prawie dwa tygodnie przerwy i dopiero w 3. kolejce Ligi Światowej zmierzą się z Francją. – Na pewno będzie to czas na trening. Skoncentrujemy się na nim, będziemy mieć trochę więcej czasu, żeby się lepiej przygotować i mam nadzieję, że będzie dobrze – optymistycznie ocenia przyszłość przyjmujący polskiej kadry.

Z kolei libero reprezentacji Polski, Paweł Zatorski , znalazł prostą odpowiedź na pytanie, czym drugi mecz z Brazylią różnił się od poprzedniego. – Na pewno wynikiem (śmiech) – odpowiedział siatkarz, który w tych spotkaniach przejął pałeczkę od Krzysztofa Ignaczaka. Podopieczni Andrei Anastasiego, podobnie jak w piątkowym spotkaniu, polegli w dwóch pierwszych odsłonach, by dopiero w trzeciej ograniczyć liczbę błędów własnych. – Trudno mi powiedzieć, od czego to zależy. Były to dwa mecze i tak naprawdę dwa różne spotkania. Szkoda, bo dzisiaj mieliśmy dużą szansę na zwycięstwo i jej nie wykorzystaliśmy – nie może pogodzić się z takim rozstrzygnięciem Paweł Zatorski.Zapytany o siatkarzy debiutujących w kadrze – Dawida Konarskiego i Andrzeja Wronę – siatkarz zapewnił, że dobrze rozumieją się ze swoimi starszymi kolegami. – Atmosfera w kadrze jest dobra i ciężko mi tutaj mówić o wprowadzeniu, bo my ich bardzo dobrze znamy od dawna – zapewnił siatkarz PGE Skry Bełchatów. Reprezentacja Polski dość wcześnie rozpoczęła rozgrywki Ligi Światowej, rozgrywając zaledwie kilka meczów kontrolnych, dlatego siatkarzom przydadzą się dwa tygodnie przerwy, które pozostały do meczu z Francją. – My na pewno w tej chwili jeszcze nie myślimy o tym, co będzie za dwa tygodnie, bo mamy półtora dnia wolnego. Chwilę odetchniemy, wracamy do Spały i skupiamy się na treningach – zdradza plany biało-czerwonych libero reprezentacji Polski.

W meczu rozgrywanym w Łodzi zawodnicy wielokrotnie korzystali z systemu challenge doskonale znanego w polskiej lidze. Najczęściej jednak wydłużało to grę, a w ostatecznym rozrachunku wynik pozostawał ten sam. – Takie są „zalety” tego systemu, niestety. Z jednej strony pomaga, z drugiej niestety bardzo przeszkadza. Dlatego trzeba go umiejętnie wykorzystywać – podkreślił Paweł Zatorski. Przed pierwszym meczem z Canarinhos obie ekipy miały okazję trenować na stadionie narodowym. Jak pomysł rozgrywania tam ważnych dla kadry spotkań ocenia nasz libero? – Myślę, że jeżeli będzie jeszcze kilka razy więcej kibiców niż było tutaj, w Atlas Arenie, to może być tylko i wyłącznie fantastycznie. Jeśli tylko kibice będą widzieli piłkę – zakończył, śmiejąc się, reprezentant Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved