Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Lechia Tomaszów Mazowiecki zagra w II lidze

Lechia Tomaszów Mazowiecki zagra w II lidze

fot. archiwum

W sezonie 2013/2014 siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zagrają w II lidze siatkarzy. Polski Związek Piłki Siatkowej przychylnie rozpatrzył prośbę tomaszowskiego klubu o włączenie go w poczet drugoligowych zespołów.

Ekipa z Tomaszowa Mazowieckiego zagra w II lidze mężczyzn kosztem Żyrardowianki Żyrardów. Zespół ten bowiem po tym sezonie wycofał się z rozgrywek na drugoligowych parkietach.

Mimo braku wywalczenia bezpośredniego awansu do II ligi sezon 2012/2013 siatkarze Lechii mogli zaliczyć do udanych. Startując w III lidze, zdobyli złoty medal, ale w późniejszym turnieju o awans do II ligi musieli uznać wyższość Huraganu Wołomin i Hutnika Kraków. Dobrze spisały się też młodzieżowe drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego. Zarówno młodzicy, kadeci, jak i juniorzy zajmując 3. miejsce w województwie łódzkim i zdobywając brązowe medale, awansowali do rozgrywek centralnych o mistrzostwo Polski. Działacze i sympatycy Lechii liczą na to, że pojawienie się ich seniorskiej ekipy w II lidze spopularyzuje tomaszowską siatkówkę jeszcze bardziej.

źródło: inf. własna, kslechia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved