Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Felipe Fonteles: Musimy lepiej wykorzystywać kontrataki

Felipe Fonteles: Musimy lepiej wykorzystywać kontrataki

fot. archiwum

Pomimo dwóch zwycięstw nad Polakami Felipe Fonteles zwraca uwagę na braki w grze jego reprezentacji. - Dużo rzeczy jest do poprawy. Szczególnie kontrataki. One mają ogromny wpływ na wynik - podkreślił przyjmujący Brazylii i Fenerbahce Stambuł.

Felipe Fonteles ostatni sezon spędził w drużynie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, sięgając razem z kolegami po tytuł wicemistrza Polski. Polskich siatkarzy zna doskonale, nic więc dziwnego, że pokusił się o ocenę gry naszych reprezentantów w spotkaniu z Brazylią. – Myślę, że trzeci i czwarty set to jest normalna gra polskiej drużyny. To jest normalny poziom dla tego zespołu – podsumował grę Polaków w spotkaniu z Canarinhos przyjmujący reprezentacji Brazylii.

Polacy prowadzili też przez długi czas w pierwszym secie, a to dzięki przyjezdnym, którzy popełnili w tej odsłonie spotkania aż 10 błędów własnych. – Możliwe, że byliśmy trochę zbyt zdenerwowani – stwierdził Felipe Fonteles.

Po dwóch wygranych nad reprezentacją Polski Brazylijczycy zajmują drugie miejsce w grupie A Ligi Światowej, ustępując miejsca Bułgarom jedynie gorszym bilansem setów. Aspiracje podopiecznych Bernardo Rezende sięgają jednak znacznie wyżej. – Celujemy w finały. To jest nasze podstawowe zadanie – przekonuje były przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, który zaznacza, iż pomimo korzystnych wyników, Brazylijczycy nie zamierzają osiąść na laurach. – Dużo rzeczy jest do poprawy. Szczególnie kontrataki. One mają ogromny wpływ na wynik. Musimy lepiej je wykorzystywać – zakończył Felipe Fonteles.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved