Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Danijela Nikić: Takiemu klubowi się nie odmawia

Danijela Nikić: Takiemu klubowi się nie odmawia

fot. ossrb.org

W Bielsku-Białej szykuje się spora transformacja, żeby nie powiedzieć rewolucja. Czwarta ekipa ORLEN Ligi pożegnała się z oboma trenerami, jak również siedmioma zawodniczkami. Nową zagraniczną siatkarką w klubie z Podbeskidzia jest Danijela Nikić.

To kolejna Serbka w polskiej ekstraklasie, a spośród jej rodaczek w naszej lidze można wymienić chociażby Vesnę Djurisić, Tijanę Malasević czy Maję Ognjenović.Ten transfer to było moje wielkie marzenie – przekonuje w rozmowie z portalem sportslaski.pl nowa zawodniczka BKS-u Aluprof Bielsko-Biała. – Każdy wie, że siatkówka w waszym kraju jest na bardzo wysokim poziomie – dodaje Danijela Nikić, mając zapewne w pamięci chociażby sukcesy, jakie nasza kadra odnosiła w mistrzostwach Europy.

Przychodząc na Podbeskidzie, siatkarka zdaje sobie sprawę z tradycji, jakimi może się poszczycić bielska ekipa. BKS ma bowiem na koncie osiem tytułów mistrzowskich oraz siedem krajowych pucharów. – To będzie dla mnie kolejne duże wyzwanie w mojej karierze. W przeszłości drużyna z Bielska-Białej zdobyła wiele medali i pucharów w polskiej lidze. Mam nadzieję, że przyczynię się do wywalczenia kolejnego trofeum – przekonuje Danijela Nikić.

Poprzednim klubem Serbki był grecki A.O. Markopoulo Revoil. Zawodniczka o polskiej ekstraklasie wypowiada się bardzo ciepło. – W ORLEN Lidze gra wiele dobrych zawodniczek, również z Serbii. Takiemu klubowi jak BKS Bielsko-Biała się nie odmawia – przyznała siatkarka.Niestety, nigdy nie miałam okazji zagrać w reprezentacji mojego kraju – ubolewa Danijela Nikić, mając jednocześnie nadzieję, że występy w najwyższej klasie rozgrywkowej pomogą jej w zrealizowaniu marzeń. – Wierzę w to, że kiedyś dostanę powołanie i wykorzystam właściwie swoją szansę – kończy rozmowę z portalem sportslaski.pl

źródło: bksbielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved