Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Tobias Winter: Polacy uwielbiają siatkówkę

Tobias Winter: Polacy uwielbiają siatkówkę

fot. Sabina Bąk

- Cieszymy się z wygranej i awansu do dalszych etapów rozgrywek - powiedział tuż po meczu z parą Rudol/Kosiak reprezentant austriackiej drużyny, Tobias Winter. Razem z Lorenzem Petutschingiem pokonali polską drużynę 2:0 i awansowali do kolejnej rundy.

Pierwszy poranny mecz rozegraliście z reprezentantami Ukrainy. Wygraliście pierwszego seta, kolejnego przegraliście, doprowadzając tym do tie-breaka.

Tobias Winter:Byliśmy bardzo zdenerwowani, ponieważ w tie-breaku cały czas musieliśmy odrabiać straty, aż do stanu 13:13, kiedy wygraliśmy dwa kolejne punkty i zakończyliśmy cały mecz. Cieszyliśmy się bardzo z wygranej, ponieważ nie spodziewaliśmy się jej. Drużyna z Ukrainy to bardzo dobry zespół z wieloma sukcesami i była jednym z faworytów tego turnieju, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ich pokonaliśmy.

W II rundzie spotkaliście się z polską drużyną – Maciejem Kosiakiem i Maciejem Rudolem, których pokonaliście w dwóch setach. Widać było, że kontrolowaliście przebieg tego spotkania.– Początek pierwszego seta był wyrównany, ale w drugim już zdecydowanie kontrolowaliśmy całą sytuację. Nie robiliśmy wielu błędów własnych, Polacy również nie robili ich zbyt wielu, ale w ostatecznej rozgrywce to my byliśmy trochę lepsi, dlatego cieszymy się z wygranej i awansu do dalszych etapów.

Od początku mistrzostw pogoda nie rozpieszczała ani zawodników, ani organizatorów, ani widzów, a deszcz z pewnością utrudniał grę. Jak sobie radzicie w takich zmiennych warunkach?

– Takie są uroki siatkówki plażowej, a deszcz nie stanowi dla nas żadnego problemu. Grając w gorszą pogodę, nie męczymy się tak, jak dzisiaj przy pełnym słońcu, gdzie ten wysiłek jest większy.

Co sądzisz o organizacji mistrzostw świata U-23 w Mysłowicach i o polskich kibicach?

– Organizacja całych rozgrywek jest świetna, nie możemy narzekać. Co do kibiców, to widać, że wszyscy Polacy uwielbiają siatkówkę i gorąco dopingują swoje drużyny.

Po rozmowie w III rundzie austriacka drużyna Winter/Petutsching pokonała łotewską parę Haralds/Armands 2:0 i w niedzielę zmierzy się w półfinale z reprezentantami Polski – Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved