Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze wzmocnienie Trefla Gdańsk

Pierwsze wzmocnienie Trefla Gdańsk

fot. archiwum

Moustapha M'Baye, jako pierwszy z czterech zawodników młodzieżowej drużyny Lotosu Trefla Gdańsk, dołączył do pierwszego zespołu żółto-czarnych. 21-letni zawodnik ma wzmocnić rywalizację na środku siatki.

Moustapha M’Baye z Gdańskiem związany jest od początku swojej siatkarskiej kariery. Reprezentował żółto-czarne barwy w kategorii kadeta, juniora, a także w rozgrywkach II ligi i Młodej Ligi. W ubiegłym sezonie regularnie trenował z zespołem seniorów, jednak nie miał okazji do debiutu w PlusLidze. W trakcie całych rozgrywek był z kolei podstawowym środkowym w zespole Młodej Ligi, brylującym przede wszystkim w elemencie bloku. Walnie przyczynił się do wywalczenia przez gdańską drużynę złotego medalu tych rozgrywek.

– To jeden z najbardziej skocznych i najlepiej blokujących zawodników całej Młodej Ligi, skuteczny także w ataku. Jest przy tym bardzo ułożonym siatkarzem i niczego mu nie brakuje, by w niedalekiej przyszłości zaostrzyć rywalizację wśród środkowych seniorskiej drużyny – ocenił swojego byłego podopiecznego trener Edward Pawlun, który doprowadził młodych gdańszczan do mistrzostwa.

Mierzący 198 cm wzrostu M’Baye jest pierwszym z czterech złotych medalistów Młodej Ligi, który przed nowym sezonem zostanie na stałe włączony do 14-osobowej kadry pierwszego zespołu.– To dobry krok zarówno dla rozwoju Moustaphy, jak i dla LOTOSU Trefla. W tej chwili brakuje mu trochę ogrania na najwyższym poziomie w rywalizacji seniorów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w ciągu najbliższych kilku miesięcy mógł rywalizować o miejsce w dwunastce. Radosław Panas znany jest przecież z tego, że nie boi się dawać szansy młodym graczom – podsumował trener Pawlun.

 

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved