Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejne transfery u beniaminka I ligi kobiet

Kolejne transfery u beniaminka I ligi kobiet

fot. archiwum

Developres Rzeszów intensywnie pracuje nad składem zespołu na nowy sezon, w którym zagra w I lidze. Kolejne osoby podpisały kontrakt z zespołem z Podkarpacia. Najważniejszą zmianą jest jednak to, że drużyna będzie miała nowego szkoleniowca.

Wcześniej Marcin Wojtowicz pracował w Wiśle Kraków, którą przejął w połowie sezonu 2011/2012, z nią wywalczył awans do I ligi kobiet. Jako beniaminek pod jego wodzą Wisła zajęła szóste miejsce w pierwszoligowych rozgrywkach w sezonie 2012/2013. Marcin Wojtowicz w swojej karierze pracował dużo z grupami młodzieżowymi, trenował bowiem juniorki w Sparcie Warszawa (pracował tam także z zespołem pierwszoligowym), a także był trenerem we wszystkich kategoriach wiekowych w Muszyniance Muszyna. Wojtowicz był także asystentem Grzegorza Kosatki w reprezentacji Polski juniorek i kadetek.

Do zespołu dołączą także dwie zawodniczki, które zostały powołane przez Piotra Makowskiego do szerokiej kadry: Dominika Nowakowska i Ewa Śliwińska. Pierwsza z nich gra na pozycji środkowej, urodziła się w 1992 roku i ma 187 cm wzrostu. Nowakowska jest absolwentką SMS-u Sosnowiec, skąd przeniosła się do KSZO Ostrowiec. W sezonie 2012/13 grała w AGH Galeco Wisła Kraków. Występowała w reprezentacji Polski juniorek. O rok młodsza Ewa Śliwińska ma 182 cm wzrostu. Występowała w MUKS-ie Sparta Warszawa i AGH Galeco Wisła Kraków. Była uczestniczką młodzieżowych mistrzostw świata.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved