Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cristian Savani, Wout Wijsmans i Robertlandy Simon opuszczają Italię

Cristian Savani, Wout Wijsmans i Robertlandy Simon opuszczają Italię

fot. archiwum

Transferowa saga dotycząca Cristiana Savaniego wciąż trwa. Tym razem sam zainteresowany przyznał, że w przyszłym sezonie na pewno nie zostanie w swojej ojczyźnie. Włoską przygodę, trwającą 14 lat, zakończył też Wout Wijsmans.

– Gdzie zagram w przyszłym sezonie? Na pewno w lidze zagranicznej, nie wiem tylko jeszcze w której. Jeśli chodzi o Lube Bancę, to potrzebowałem czasu na podjęcie decyzji, lecz wówczas zakontraktowano Kurka. Nikt nie ma do nikogo żalu, szanujemy się wzajemnie. Teraz przy wyborze klubu muszę mieć na uwadze to, że mam dwumiesięczne dziecko – skomentował swoją sytuację Cristian Savani. Kapitan Squadra Azzura był przymierzany do takich zespołów jak Resovia Rzeszów, Dynamo Moskwa czy Bre Banca Lannutti Cuneo. Pewne jest już, że w żadnym z nich nie zagra, a włoskie media spekulują, iż najprawdopodobniej przeniesie się do Turcji.

Nieco egzotyczny kierunek obrał też Wout Wijsmans. Belg z włoskim paszportem, który w Bre Bance Lannutti Cuneo występował od 2003 roku i stał się już w zasadzie symbolem teamu z Piemontu, postanowił zmienić barwy klubowe. Trzydziestosześcioletni przyjmujący po czternastu latach spędzonych w Serie A1 zdecydował, iż w przyszłym roku będzie grał w Chinach, w Pekinie. Jego miejsce zaś najprawdopodobniej zajmie młodszy Gabriele Maruotti, który ostatni sezon spędził w Piacenzy.

Wszystko wskazuje na to, że z Copry Piacenza, prócz Maruottiego, odejdzie też środkowy Robertlandy Simon Aties. Kubańczyk ma kilka intratnych ofert z rosyjskiej Superligi, lecz najbliżej jego pozyskania jest Fakieł Nowy Urengoj. 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved